Belediye Öğrencilere Yol Açıyor

Belediye Öğrencilere Yol Açıyor
Edirne Belediyesi, eğitim gören öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak için yeni bir yol açıyor.

Edirne Belediye Başkanlığı, Trakya Üniversitesi (TÜ) Balkan Yerleşkesinde eğitim gören öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak için yeni bir yol açıyor.

Edirne Belediyesi Emlak Kamulaştırma Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü iş birliğinde, gençlerin, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi ve diğer öğrenim binalarından, terminal yanında bulunan yurtlarına gidiş gelişlerinde kullanmaları amacıyla yaklaşık 10 metre genişliğinde yol yapım çalışmaları başlatıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, terminalin yan tarafında bulunan Kredi Yurtlar Kurumunun binalarında kalan 500'e yakın öğrencinin Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’ne gidiş gelişlerinde ana caddeyi ya da boş tarladaki patikaları kullandıklarını gördüğünü ve bunun kendisini çok üzdüğünü belirtti.  Gürkan, "Üniversite eğitimi görmek için kentimize gelen öğrencilerimizin mağduriyetini fark eder etmez harekete geçtik. Rektörümüzle görüşerek, yol yapım çalışmalarımızı başlattık. Kredi Yurtlar Kurumunda kalan yaklaşık 500 öğrencinin Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi ve diğer öğrenim binalarına gidiş gelişlerinde kullanmaları amacıyla, yaklaşık 10 metre genişliğinde, Terminal ile Balkan Yerleşkesi arasında geçişi kolaylaştırmak ve oluşan zaman kaybını önlemek amacıyla yeni bir bağlantı yolu açıyoruz." diye konuştu. Gürkan, terminal ile TÜ Balkan Yerleşkesi arasındaki yol çalışmalarının tamamlanması ile öğrencilerin büyük bir kolaylık yaşayacaklarını belirtti. EJH