Belediye temizledi

Belediye temizledi
Meriç Nehri’nde geçen yıl meydana gelen taşkının ardından, uzun zamandır Meriç Köprüsü ayaklarında birikmiş halde duran ağaç dalları, Edirne Belediyesi tarafından kaldırıldı.

Uzun zamandan bu yana halkın ve Edirne’ye gelen ziyaretçilerin şikayetine maruz kalan Meriç Köprüsü ayaklarındaki ağaç ve dallar, Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi. Temizlik çalışmasına Yıldırım semtinden gönüllü vatandaşlar da katıldı. Ekipler, belediyeye ait Protokol Evi önünden, Yıldırımlı balıkçıların temin ettiği kayıklar ile nehre girdi. Uzun zamandır nehir içinde kaldığından bir bölümü kumla kaplanan ağaçları yerlerinden çıkarmak akıntının da etkisiyle ekiplere zor anlar yaşattı.

belediyetemizledi1

Belediye Başkanı Recep Gürkan, geçen yıl Meriç Nehri’nde meydana gelen taşkın sonrasında çok sayıda ağaç ve dalların köprünün ayaklarında takılı kaldığını, zaman içerisinde de herhangi bir temizliğin gerçekleştirilmemesi üzerine Belediye olarak bu çalışmayı yaptıklarını söyledi. Nehir yataklarındaki temizliğin Belediyeye ait olmadığını, ancak Meriç Köprüsü’nün şehir merkezinde olması ve çevresinde de başta Belediye Protokol Evi olmak üzere halkın zamanlarını geçirdiği park ve dinlenme alanlarının olduğuna dikkat çeken Gürkan, bu olumsuz görüntünün ortadan kaldırılması için Yıldırım’dan gönüllü vatandaşlarla birlikte Meriç Köprüsü’ne dayanan ağaç ve dalları kaldırdıklarını belirtti. Gürkan, "Bu durum uzun zamandır herkesi rahatsız ediyordu. Belediyeye ve şahsen bana bu konuda bir çalışma yapmamız yönünde çok sayıda haklı talep geldi. Ancak nehir yataklarının temizliği belediyeye ait değil. O nedenle biz de bir müdahalede bulunamadık. Ama baktık ki geçen zaman içerisinde bir gelişme yok ve gerek Edirne halkından, gerekse il dışından şehrimize gelip bu alanda dinlenen vatandaşlarımızın şikayetleri artarak devam ediyor, biz de bu konuyu çözmeye karar verdik, halkın taleplerini kendimize görev bildik. Köprünün ayaklarındaki tüm ağaçlar bir bir kaldırıldı." şeklinde konuştu.

EDİRNEJETHABER HABER MERKEZİ