Belediyeden Amatör Spor Kulüplerine Destek

Belediyeden Amatör Spor Kulüplerine Destek
Edirne Belediyesinin amatör spor kulüplerine maddi destek yardımı bu yıl da devam etti.

Edirne Belediyesinin amatör spor kulüplerine maddi destek yardımı bu yıl da devam etti.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı İbrahim Acar, Edirne ASKF Başkan Yardımcısı Mustafa Emre Alp, Edirne ASKF binasında Edirne'de faaliyet gösteren amatör spor kulüpleriyle bir araya geldiler. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Edirne Belediyesinin amatör spor kulüplerine yıl içerisinde gerçekleştirdikleri ilk periyodik maddi destek paylarını açıkladı.

Verdikleri bu periyodik maddi destek sözünü geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da devam ettirdiklerini söyleyen Gegeoğlu, "Rakamları görünce memnun olmayanlar olacaktır. Ama emin olun Edirne Belediyesi olarak, amatör spor kulüplerimizin sıkıntılarının, yaşadıkları zorlukların farkındayız. Gönlümüzden geçen daha fazlası. İmkanlarımız doğrultusunda, bir nebze de olsa amatör spor kulüplerimize yardımcı olabilmek istiyoruz." dedi.

TOPLAMDA 61 BİN TL DESTEK

Edirne Belediyesinin amatör spor kulüplerine verdiği maddi desteğin ilk periyodunda, Edirne’de faaliyet gösteren 35 spor kulübüne toplamda 61 bin TL maddi destek sağlandı. Mücadele edilen liglere göre dağılımın gerçekleştirildiği ilk periyodik paya göre, Spor Amatör Küme’de mücadele eden takımlar için 3 bin 500 TL; 1.Amatör Küme Takımları için 2 bin 500 TL; 2.Amatör Küme Takımları için 2 bin TL; Spor Okulları olan kulüpler 1 bin 500 TL; Salon Sporları’na 1 bin TL yardım yapıldı.

edirneaskf

Gegeoğlu, amatör spor kulüplerine yapılan maddi desteğin ikinci periyodunun ocak ayında gerçekleşeceğini belirtti.

Günümüz şartlarında teknolojinin gelişmesi ile birlikte sosyal yaşamdan uzaklaşıldığını belirten Gegeoğlu, sporun bu anlamda hem küçüklerin hem de büyüklerin sosyal yaşama dahil olabilmesi açısından önemli olduğunu belirtti. "Bu anlamda, şartlar ne kadar zor olursa olsun lütfen yaptığınız işi bırakmayın" diyerek amatör spor kulüp yöneticilerine seslenen Gegeoğlu, birlik beraberliğe ihtiyaç duyulan anlarda sporun çok güzel bir birleştirici, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmanın en kolay ve en güzel yolu olduğunu ifade etti.

SEZONUN ADI MURAT KAYASÖKEN

Edirne ASKF Başkanı İbrahim Acar, bu yıl gerçekleştirilecek olan sezonun adını kısa bir süre önce vefat eden, Edirne’ye spor camiasına katkıları olan Murat Kayasöken’in adını verdiklerini bildirdi. Acar, "Murat Kayasöken'in ani ölümü spor camiamızı derinden üzmüştür. Bu yılki sezonun adını Rahmetli Murat Kayasöken'in anısını yaşatmak adına arkadaşlarımızla birlikte böyle olmasını uygun gördük." dedi. Acar, yeni sezonda tüm spor camiasına başarılar diledi. EJH