Beykent'te "Eğitimde Sorgulama" Semineri

Beykent'te "Eğitimde Sorgulama" Semineri
Edirne Beykent Okulları öğretmenleri eğitimde sorgulama seminerine katıldılar. Öğretmenler farklı sorgulama modellerini inceleyerek sorgulama üniteleri tasarladılar.

Öğrencilerine dünya standartlarında bir eğitim vererek onları geleceğe hazırlayan Beykent Okulları, öğretmenlerinin de profesyonel gelişimlerini destekliyor. Bu bağlamda Beykent Ortaokulu ve Lisesi öğretmenleri eğitimde sorgulama seminerine katıldılar. Uluslararası Bakalorya Organizasyonu Eğitmeni Seden Chouseinoglou tarafından gerçekleştirilen eğitimde, Beykentli öğretmenler farklı sorgulama modellerini inceleyerek sorgulama üniteleri tasarladılar.

Sorgulamanın eğitimde ve insan hayatında başarının anahtarı olduğunu belirten Edirne Beykent Okulları Eğitim Koordinatörü Özkan Birer: "Öğrencilerimizin sorgulayarak, tartışarak, araştırarak ve en önemlisi kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu alarak gelişmelerini hedefliyoruz. Okullarımızda uygulanan Uluslararası Bakalorya Programları ile dünyanın neresinde olursa olsun çevresine yön verebilen bireyleri yetiştirmenin ancak donanımlı bir öğretmen kadrosu ile mümkün olabileceğini düşünüyoruz. Öğretmenlerimizi gerek yurt dışı gerek yurt içi eğitimlere yönlendirerek kendilerini geliştirmelerini destekliyoruz." dedi. Edirne Jet Haber