Bülent Varel Adaylığını Açıkladı

Bülent Varel Adaylığını Açıkladı
Ecz. Bülent Varel, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı. 

Ecz. Bülent Varel, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Ecz. Bülent Varel'in yaptığı adaylık açıklaması:

"15 Temmuz günü Ülkemizde bir darbe girişimi yaşandı. Herkes bu darbeye karşı çıktı, bu darbe Fethullahçıydı, Amerikan parmağı vardı, iyi güzelde burada 'Ne istedilerse verdik' diyenlerle, 'Beraber yürüdük biz bu yollarda' diye bağıranların hiç mi suçu, günahı yok. Böyle bir şey olabilir mi? Tamam darbe girişimine karşıyız, ama darbenin AKP’yi aklamak için fırsata dönüştürülmesine de karşıyız, darbenin sonucu günahsız insanların yoktan sebeplerle işlerinden atılmasına, zindanlara tıkılmasına da karşıyız.

Bizler mecbur muyuz Erdoğan ile FETÖ arasında tercih yapmaya? Neymiş efendim; yargıdan eğitime, üniversiteden sağlığa, futbola kadar her şeyi ele geçirmişler; 81 ilin 74’ünde FETÖcü emniyet müdürü varmış. Bunları buralara CHP iktidarı mı getirdi? Sadece kandırıldık demekle bu işin içinden sıyrılmak bu kadar mı kolay?

Bizler inanç ve ibadet özgürlüğünü savunan insanlarız. Kimse kimsenin inancına, ibadetine karışamaz. AKP neyi savunuyor; karanlığı, yobazlığı, insanların kayıtsız şartsız itaat etmelerini, küçücük çocukları cemaatlerin elinde eğitmeyi, İmam Hatiplere göndermeyi. Unutmayalım bir cemaat gider diğer cemaat gelir. Ülkemiz Cumhuriyet tarihinin en beceriksiz, en karanlık iktidarını yaşamaktadır.

TBMM devre dışı bırakılarak olağanüstü hal kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile yönetilmektedir. Bugüne kadar 30 civarında KHK çıkarıldı ve bunların hiçbiri daha TBMM'ye gelmedi. Sorarım sizlere taşeron işçilerin kadroya alınmasının olağanüstühal ile ne ilgisi var, getirin TBMM orada tartışılsın, yasalaşsın. Demokratik, insan haklarına saygılı, adaletin olduğu bir Ülkede böyle bir şey olabilir mi? Niçin KHK'ye sığınıyorlar; adaletin, haksızlığın, hukukun önünü tıkamak için mi?

Evet sevgili dostlarım, partililerim; bu memleketi dedelerimiz, atalarımız yolda bulmadı. Bu vatan izi kandırdılar diyenlerden, yetmez ama evetçilerden, hırsızlık, yolsuzluk yapıp'Hırsız var' diye bağıranlardan ibaret değil; bu ülkenin Kemalistleri, Atatürkçüleri, Cumhuriyet Halk Partilileri var. Güzel Türkiye'min, insanın insanı sömürmediği Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı var ve bizler bunun için buradayız.

İlkemiz Demokrat Parti iktidarından bugüne; çok kısa süreli Ecevit Hükümetlerini saymazsak sağ iktidarlar tarafından yönetildi; bunlar ne yaptılar, ceplerimizdeki paralar ile kurulan, limanları, fabrikaları, taşınmazları özelleştirme adı altında sattılar, daha doğrusu Özal’dan bu yana yandaşlarına peşkeş çektiler, bu düzene dur demek için geçmişten daha çok Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacımız var.

Evet Sevgili Cumhuriyet Halk Partili Yoldaşlarım önümüzdeki süreçte bizleri zor günler bekliyor, eğer her şey zamanında olursa 2019 yılı bir seçim yılı olacak, işte ben ve arkadaşlarım bu zorlu sürece talibiz; partinin tek merkezden değil örgüt ile, örgütlerin eliyle yetkin kadrolarla yönetilmesi için, Ülkenin içinde bulunduğu bu ortamda çok daha güçlü, yönetim ve yöneticilere ihtiyacı var, ben ve arkadaşlarım bunun için buradayız.

Uzun yıllardır çatısı altında olmaktan büyük onur duyduğum bu örgütte bugüne kadar üye, delege, il yönetim kurulu üyeliği, il sekreterliği görevlerinde bulunarak hizmet ettim. Bu süreçte edindiğim tecrübe ve birikimlerimle artık Partimde İl Başkanı olarak görev almak ve hizmet etmek istiyorum. Biz en iyiyi biz yaparız değil, birlikte yaparız iddiasındayız. Ekip çalışmasına dayalı, bizden olmayanı yabancılaştırmayan, ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışıyla, Cumhuriyet Halk Partisini yönetmeye talibiz. Saygılarımla."

ÖZGEÇMİŞ

Bülent Varel 24 Ocak 1964'te Havsa'ya bağlı Musulca Köyünde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Edirne'de tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu. Bülent Varel, 1989 yılından bu yana Edirne Merkez'de bulunan Varel Eczanesi'nin sahibi ve mesul müdürü. Evli ve iki erkek çocuk babası. Eşi devlet memuru. 39'uncu Bölge Edirne Eczacı Odası ve Atatürkçü Düşünce Derneği kurucu üyesi. Edirne Eczacı Odasında 6 yıldan fazla genel sekreterlik, 3 dönem (6 yıl) oda başkanlığı görevlerinde bulundu. Türk Eczacıları Birliği 37. Dönem Merkez Heyeti Denetleme Kurulu Üyeliği; 38. ve 39. Dönem Merkez Heyeti Yönetim Kurulu Üyeliği ve 40. Dönem TEB Merkez Heyeti Denetleme Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Edirne Jet Haber