CHP'nin Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

CHP'nin Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Edirne Belediye Başkan Adayı kesinleşti. 

Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Edirne Belediye Başkan Adayı kesinleşti. Resmi açıklamanın saat 15.00 sıralarında yapılması bekleniyor.

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde CHP'nin Edirne Belediye Başkan Adayı, mevcut Belediye Başkanı Recep Gürkan olarak gösterildi.

[irp posts="13918" name="AK Partinin Belediye Başkan Adayı Belli Oldu"]

RECEP GÜRKAN KİMDİR?

1964 yılında Edirne İpsala’da doğdu. 1983 yılında Trakya Üniversitesi Edirne Eğitim Yüksekokulundan, 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal bilimler bölümünden mezun oldu.

1998-2003 tarihleri arasında Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürlüğü ve milli eğitim müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2004 yılında Edirne Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon müdürlüğü görevi ile birlikte Edirne Valiliği Sınır Ötesi İş Birliği faaliyetleri ve Avrupa Birliği eğitim ve gençlik programlarında görev aldı.

Trakya Kalkınma Birliği Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

2005 yılında Trakya Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine atandı.

Üniversite Yönetim Kurulu ile Üniversite Senatosu raportörlüklerini yürüttü.

Trakya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark A.Ş. yönetim kurulu kurucu üyeliği yaptı.

Edirne Atatürkçü Düşünce Derneği, Edirne Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Edirne Turizm Derneği, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği gibi birçok sivil toplum örgütünün kurucu üyelikleri ve yöneticiliklerinde bulundu.

1990-1995 yılları arasında Eğitim-İş Edirne İl Başkanlığı ile daha sonra kurulan Eğitim-Sen Genel Merkez kurucu üyesi ve yöneticisi olarak görev yaptı.

12 Haziran 2011 seçimlerinde CHP Edirne Milletvekili olarak seçildi.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Edirne Belediye Başkanı olarak seçildi.

Eylem ve Yiğit adında iki çocuğu var.