Devlet Yardım Elini Uzattı

Devlet Yardım Elini Uzattı
Edirne'de yüzde 96 ağır engelli raporu bulunan Emine Şen'e valilik ve belediye yardım elini uzattı.

Geçirdiği beyin kanamasının ardından felçli kalan Emine Şen isimli vatandaşa, Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi sahip çıkarak Emine Şen'in tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Babademirtaş Mahallesi İsmailağa Sokaktaki evinde bir oğluyla birlikte yaşayan 57 yaşındaki Emine Şen, beyin kanamasının ardından felç geçirdi. Yüzde 96 ağır engelli raporu bulunan Emine Şen’e Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi yardım elini uzatarak tüm ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.

Üç ayda bir 1700 TL engelli maaşı alan Emine Şen’in evinin temizliği ve bakımı Edirne Belediyesi tarafından yapılıyor. Elektrik ve su abonelikleri ile ilgili işlemler yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü evde bakım ücreti bağlanması ile ilgili işlemlere başlarken, Kızılay Aşevi tarafından sıcak yemek yardımına başlandı ve kömür teslimi yapıldı.

25 yaşındaki oğlu bakıcı bulununcaya kadar annesinin yanında kalacağını belirtirken 2017 yılında vefat eden diğer oğlundan maaş bağlanabilmesi için de SGK İl Müdürlüğü tarafından yürütülen işlemleri hızlı bir şekilde devam ediyor. Edirne Jet Haber