Dinamik Koleji Açıldı

Dinamik Koleji Açıldı
2019-2020 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayan Edirne Dinamik Koleji düzenlenen törenle resmen açıldı.

2019-2020 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayan Edirne Dinamik Koleji düzenlenen törenle resmen açıldı. Edirne’nin merkezinde atıl halde bulunan ve eski gazoz fabrikası adıyla bilinen bina baştan sona modern bir hale getirilerek Dinamik Koleji, Edirne'ye kazandırıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen açılış törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hamdi Zafer, Belediye Başkan Yardımcıları, STK ve Oda yöneticileri, okul kurucuları, öğretmenler, veliler ve okul öğrencileri katılım gösterdi.

“AMACIMIZ TÜRKİYE’DEKİ EN İYİ EĞİTİMİ YAPMAK”

Dinamik Koleji Kurucusu Murat Er açılışta yaptığı konuşmada: “Eğitimin, geleceğe dair yapılacak en önemli yatırım olduğuna inanıyorum. Geleceğimizi doğru şekillendirmek, eğitimin doğru ve ciddi yapılmasından geçecektir. Bizler küçük fidanları ellerimizle büyütüp, şekillendirip sağlıklı ve kendini gerçekleştirmiş bireylere çeviriyoruz. İşte bu yolda doğru, inanılır, güvenilir olmak bizim için çok önemli. Sizlerin çocukları aynı zamanda bizlerin de çocuklarıdır. Her şey çocuklarımıza daha iyi bir gelecek için. Yeni nesiller bizim eserimiz. Bize bu yolda güvenen ve bizimle birlikte bu yolda yürüyen tüm veli ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz. Biz bu okulu yaparken biz kazanç için yapmadık. Amacımız Edirne’deki, hatta Türkiye’deki en iyi eğitimi yapmak. Bunu da başaracağımızı düşünüyorum.” dedi.

GÜRKAN: “ATATÜRK’Ü EN ÇOK GÖRDÜĞÜM OKULLARDAN BİRİ”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, eğitimin diğer tüm sektörler gibi rekabete açık bir sektör olduğunu belirterek: “Eğer siz kalite çıtasını yükseltirseniz eğitimde daha başarılı olursunuz. Daha başarılı olunca daha çok okul açmak durumunda kalırsınız. Bu, sebep sonuç ilişkisiyle izah edebileceğimiz bir husus. Ama her şeyin ötesinde şu var; eğittiğimiz evlatların her biri, bir anne babanın geleceği; ülkenin geleceği. Okulu gezme fırsatı buldum. Gezerken kurucu arkadaşlarımıza şunu söyledim; ‘Atatürk’ü en çok gördüğüm okullardan birisi bu okul. Yolunuz açık, sırtınız yere gelmez.’ Bu anlayışlarından ötürü kurucu arkadaşlarımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Cumhuriyeti kuran, bu güzel ülkeyi bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden ayrılmadıkça, O’nun ışığını kendimize rehber edindikçe emin olun Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bu güzel ülkeyi ve bu güçlü milleti yıkmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Biz ışığımızı, aydınlığımızı Atatürk’ten ve O’nun çizgisinden aldık. Gördüm ve emin oldum ki; Dinamik Koleji de aynı anlayışla, aynı yolun peşinden koşmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından mini konser ve halk oyunları gösterileri düzenlendi. Ardından okul öğretmen kadrosu tanıtıldı. Sonrasında okul kurucuları ve protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek Dinamik Koleji’ni resmen açtılar.