'Dumanlı Dağlar'da Yürüdüler

'Dumanlı Dağlar'da Yürüdüler
Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği, Çanakkale'nin Lapseki ilçesi yakınlarındaki 'Dumanlı Dağlar'da 57 kişinin katılımıyla doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) geçen hafta sonu Çanakkale'nin Lapseki ilçesi yakınlarında bulunan dumanlı dağlarda 57 kişinin katılımıyla bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Sabah erken saatte Keşan’dan ayrılan yürüyüş ekibi, Lapseki ilçesinin doğusunda kalan ve çoğunlukla sisli olmasından dolayı Dumanlı Dağlar denilen bölgede başladıkları yürüyüşlerini sonbaharın dökülen yaprakları üzerindeki patika ve yolları kullanarak akşamüstü sorunsuz bir şekilde tamamladılar.

Yemek molası için dere başında konaklayan ve köye yaklaştıkları sırada yağmur ile karşılaşan doğaseverler hava durumunu takip ettikleri için önceden hazırlıklıydı.

Yürüyüşçüleri varacakları köy olan Çavuşköy’de bir de sürpriz bekliyordu. Rahmete kalan eşi için “Hayır Yemeği” düzenleyen aile yürüyüşçüleri yemeğe davet etti.

DOÇEK faaliyetlerine uzun süreden bu yana katılan Erdal Tavşantepe; doğa yürüyüşü ve bisiklet faaliyetlerinin hem moral hem de sağlık açısından faydalı olduğu gibi bunun vazgeçilmez bir yaşam biçimi olarak hayatında yer ettiğini söyledi.

Keşan DOÇEK Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Akalın: "Dernek faaliyetlerine her geçen gün çok sayıda katılım oluyor, amacımız herkesin, küçük büyük demeden doğa ile yakından temasını sağlamak, bunun için gece gündüz demeden faaliyetlerimize devam ediyor, belirlenmiş takvim çerçevesinde duyurularımızı sosyal medya aracılığıyla bildiriyor; doğayı ve sporu seven herkesi faaliyetlerimize bekliyoruz." dedi. Edirne Jet Haber