Edirne 2017'ye Hazırlanıyor

Edirne 2017'ye Hazırlanıyor
Yeni yıla sayılı günler kala yeni yıl coşkusu cadde ve bulvarlara taşındı.

Yeni yılla sayılı günler kala Edirne Belediyesi yeni yıl coşkusunu cadde ve bulvarlara taşıdı. Şehrin farklı noktaları LED ışıklar ve yılbaşı süsleriyle donatıldı.

Edirne Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalarda sona yaklaşıldı. Edirne'nin cadde ve bulvarları ile şehrin farklı noktalarında bulunan ağaçlar 2017’ye özel olarak süslendi.

Edirne Belediyesi Protokolevi, SSK Kavşağı, Tahmis Meydanı, Tümen Komutanlığı önü, Atatürk Anıtı, Barış Parkı ve Saraçlar Caddesinde bulunan ağaçlar renkli LED ışıklarla süslendi. Vali Konağı civarında bulunan dönel kavşak, Migros kavşağı, Olin kavşağı ve DSİ kavşağında bulunan süs havuzları farklı dekorlarla 2017’ye hazırlandı.

Belediye dükkanlarının bulunduğu alanda perde LED ile 'Mutlu Yıllar' yazısına yer verilirken, Saraçlar Caddesi girişindeki ağaçlar hareketli ışık oyunlarıyla donatıldı. Yıldırım Mahallesindeki meydan da yeni yılla hazırlarken; Karaağaç Mahallesi, 'Hoş geldin 2017' yazısı ile renklendirildi.

ATATÜRK ANITINA YENİ YIL AĞACI   

Edirne Belediyesi bu yıl farklı bir çalışmaya da imza attı. Atatürk Anıtı önünde yapılan çam ağacı görüntüsündeki 10 metre yüksekliğinde 4 metre çapındaki kubbe, LED aydınlatma ile donatılarak yıldız ve kar tanesi dekorlarıyla süslendi.

Türkiye'nin çok zor günlerden geçtiğini ifade eden Gürkan, "Cadde ve sokaklarımızı yeni bir yıla hazırlayarak, Edirnelilerin gönlünde yepyeni umutlar yeşertmek istedik. Çok zor bir yıl geçirdik. 2017 sevginin, kardeşliğin ve barışın yılı olsun; geleceğimize ışık saçsın." dedi.

EJH