Edirne Belediyesi THM Korosu ve Çocuk Korosu Yeni Sesler Arıyor

Edirne Belediyesi THM Korosu ve Çocuk Korosu Yeni Sesler Arıyor
Edirne'de Türk Halk Müziği Korosu ve Çocuk Korosu seçmeleri yapılacak.

Edirne Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu ve Edirne Belediyesi Çocuk Korosu seçmeleri 23 Haziran Pazar günü yapılacak.

2014 yılında kurulan ve birçok çocuğu müzikle buluşturan Çocuk Korosu'nun seçmelerine 6 ile 13 yaş arasındaki çocuklar katılabilecek. Çocuk Korusu için aranan şartlar şöyle: "İyi bir müzik kulağına sahip olmak, aday koristler için gelişmeye açık bir sese sahip olmak, saz elemanı olacaklar için (klavye, keman, gitar, mandolin, flüt, ritim saz) enstrümanlarını doğru ezgisel akışta ve temiz seslerle çalabilmek".

Çocuk Korosu seçmeleri 23 Haziran Pazar günü 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde (Özgür Çocuklar Parkı yanı) gerçekleştirilecek.

Belediye bünyesinde oluşturulan Türk Halk Müziği Topluluğu'nun seçmelerine katılacak adaylarda aranan şartlar şöyle: "Korist ve saz elemanı seçimlerinde, 16 yaş ve üzerinde bulunmak, istenen ritim ve sesleri doğru olarak tekrar etmek, kendisinin seçtiği 2 adet türküyü doğru biçimde seslendirmek, kendisinin seçtiği 2 adet türküyü doğru ve temiz seslerle çalabilmek".

Türk Halk Müziği Korosu seçmeleri 23 Haziran Pazar günü 17.00 ile 18.00 saatleri arasında Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde (Özgür Çocuklar Parkı yanı) gerçekleştirilecek.