Edirne Belediyesinden Sokak Hayvanlarına Mama Desteği

Edirne Belediyesinden Sokak Hayvanlarına Mama Desteği
Edirne Belediyesi, hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte sokak hayvanlarına mama desteğini artırarak devam ettiriyor.

Edirne Belediyesi, eski çöplük alanında bulunan sokak hayvanlarına mama desteğine devam ediyor. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, ayrıca, kar yağışı başladığı andan itibaren kent merkezindeki birçok noktaya mama bırakıldığını söyledi.

Hava sıcaklığının düşmesi ve kar yağışı ile birlikte belediyenin sokak hayvanlarına mama desteğinin artarak devam ettiğini ifade eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu: "Ekiplerimiz sadece eski çöplük alanında değil, kentin farklı noktalarına mama bırakarak sokak hayvanlarının beslenmelerine yardımcı oluyor." dedi.

Daha önce Edirne Belediyesi ile 22 Dost Eli Derneği ile yapılan kulübelerde sokak hayvanlarının kışının olumsuz şartlarından korunduğunu ifade eden Tanrıkulu: "Sabah getirdiğimiz mamaları kulübelerine bıraktık. Can dostlarımızın gittiği noktalara mama bıraktık. Bizler bu dünyayı bu canlarla birlikte paylaşıyoruz. Ortak yaşamı önemsiyoruz. Kulübelerin kullanıldığını görmek beni çok mutlu etti. Buraya besleme yapmak için gelen hayvansever dostlarımız da var. Onlardan istediğimiz besleme yaptıkları kağıtları, kapları lütfen buraya atmasınlar. Bizler bu çöpleri topluyoruz ama her geldiğimizde çöple karşılaşıyoruz." dedi.

Edirnelilerin hayvansever insanlar olduğunu ifade eden Tanrıkulu, hasta olduğu düşünülen hayvanlarla ilgili Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağına ulaşılabileceğini söyledi.