Edirne Belediyesinden Süloğlu'na Çok Amaçlı Kültür Sarayı

Edirne Belediyesinden Süloğlu'na Çok Amaçlı Kültür Sarayı
Edirne Belediye Meclis Kararı ile Süloğlu ilçesine yapılacak olan Çok Amaçlı Kültür Sarayı için yüklenici firmayla imza törenine gerçekleştirildi.

Edirne Belediye Meclis Kararı ile Süloğlu ilçesine yapılacak olan Çok Amaçlı Kültür Sarayı için yüklenici firmayla imza törenine gerçekleştirildi.

İmza törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirezci, Belediye Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu ile Hüsnü Güler ve Süloğlu halkı katıldı.

İmza töreni öncesinde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tek amaçlarının insana hizmet etmek olduğunu ifade ederek: "Seçimlerde karşınıza gelip bu görevlere talip olduk; sizler de 'buyurun yapın' dediniz. Tek bir hedefimiz var; halkın bize gösterdiği güvene, sevgiye layık olabilmek. Yetkiyi veren de alan da sizsiniz. Halkın istediklerini, halkla beraber yapan bir anlayış hakim olduk. Önce milleti yaşatacağız. Millet olmadı mı hiçbir şeyin anlamı yok." dedi.

2014 yılı yerel seçimlerinde Süloğlulular'a söz verdiklerini söyleyen Gürkan: "Dedik ki; 'Ankara 730 kilometre, Edirne 30 kilometre. Siz Süloğlulular olarak Mehmet Ormankıran'ı seçerseniz, sizi 730 kilometre gitmekten kurtararak 30 kilometre yanınızdaki komşunuz, kardeşiniz, ağabeyiniz olarak her zaman yanınızda olacağız'. 30 Mart 2014'te siz 30 kilometre uzağa gitmeyi tercih ettiniz ve Mehmet Ormankıran'ı belediye başkanı seçtiniz. Mehmet Başkan göreve geldiğinden bu yana beraber çalışıyoruz. Bugüne kadar Süloğlu halkının talep ettiği ne varsa gücümüz yettiği kadar yaptık, yapmaya çalıştık." diye konuştu.

"50 YILLIK ÖZLEM 120 GÜN SONRA BİTECEK"

Bugüne kadar Süloğlu’na birçok katkıda bulunduklarını ifade eden Gürkan: "50 yıldır Süloğlu’nun hasreti olan kültür merkezi ve düğün salonunun arzusunu çok iyi biliyordum. Bu projeyle çok uğraştık. Yer problemi vardı, Mehmet Ormankıran onu aştı. Bir proje yaptık, teknik nedenlerle projeyi iptal ettik. Bir daha hazırladık, ihaleyi yaptık. 120 günde burası bitecek. Bugün yer teslimini yapıyoruz. Süloğlu halkı, 50 yıllık özlemine kavuşmuş olacak."  dedi.

Süloğlu Belediyesinin kuruluşunun 50. yıl dönümünde 50 yıllık hasreti sonlandırdıklarını anlatan Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran: "Nihayet Süloğlu Belediyesi, kültür sarayına kavuşacak. Çok amaçlı bir saray olmuş olacak. Fakat benden önceki arkadaşlar da belki ekonomik durumlarından dolayı belki bu kadar içten istemediklerinden dolayı, belki de yeteri kadar destek göremedikleri için bu kültür sarayını yapamadılar. Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan ve Belediye Meclis Üyelerimizin vermiş olduğu kararla birlikte Süloğlu, özlemini giderme aşamasına geldi. Bundan sonra hiçbir aileye acaba yağmur yağdığında ömür boyu çocuğumun sünnetinde, çocuğumun evlenmesinde düğünü nerede yapacağım? diye bir tereddüttü yaşattırmayacağız." şeklinde konuştu. Ormankıran, konuşmasında Gürkan'a teşekkür etti.

Daha sonra Gürkan, Süloğlu ilçesi Merkez Mahallesi'nde çevre belediyelerin ve iş adamlarının destekleriyle yapılan çocuk parkının açılışını gerçekleştirdi. EJH