Edirne Devlet Tiyatrosu Gün Sayıyor

Edirne Devlet Tiyatrosu Gün Sayıyor
Edirne'de Devlet Tiyatroları sahnesinde çok yakında perde açılacak.

Edirne'de tarihi kervansarayda kurulan Devlet Tiyatroları sahnesinde gelecek hafta perde açılacak. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ve Edirne Valisi Ekrem Canalp, Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı'nın bir bölümünde yapımı son aşamaya gelen tiyatro sahnesi çalışmalarını inceledi.

Sahnesi, seyirci bölümü, ışık ve perdeleri hazır olan tiyatro sahnesinin gelecek hafta açılması planlanıyor. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Edirne'de devlet tiyatrosu açma fikri üzerine Kültür ve Turizm Bakanu Mehmet Nuri Ersoy'un talimatıyla çalışmalara başladıklarını dile getirerek: "Böylesine tarihi bir mekanda tiyatronun çok daha güzel olacağını düşündük ve çalışmalara başladık." dedi.

Vali Canalp, inceleme sonrası yaptığı açıklamada; Edirne'de devlet tiyatrosunun açılacak olmasının büyük bir kazanç olduğunu belirterek: "Önümüzdeki günlerde Edirne'de devlet tiyatromuzu açmış olacağız. Edirne'ye vermiş olduğumuz sözün hızlı şekilde hayata geçirilmesinde her türlü desteği sağlayan, Kültür ve Turizm Bakanımız, Devlet Tiyatroları Genel Müdürüne ve ekibine teşekkür ediyorum. Koruma Kurulu, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Çevre Vakfındaki arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Tiyatroya sahip olmak güzel, Edirne'de devlet tiyatrosuna sahip olmak daha güzel. Devlet tiyatrosunu 4,5 ay gibi kısa süre içerisinde tepeden tırnağa hazır hale getirebilmek mutlulukların en güzeli." dedi.