Edirne İçin Tarihi Karar

Edirne İçin Tarihi Karar
Edirne Belediye Meclisi tarihi bir karara imza attı.

Edirne Belediyesi Kasım Ayı Olağan Toplantısını gerçekleştiren Edirne Belediye Meclisi, tarihi bir karara imza attı.

Edirne'nin altyapı sorunu çözecek olan 4 proje için İller Bankasından kredi kullanılması oy birliğiyle kabul edilirken Gürkan, 590 bin metre İçme Suyu Şebekesi Projesi; 467 bin metre Kanalizasyon Projesi, 29 bin metre yağmur suyu toplama kanalı ve 64 bin metre kare atık su arıtma tesisiyle Edirne'nin en önemli ihtiyacına cevap vereceklerini söyledi.

Edirne Belediye Meclisinin Kasım Ayı Olağan Toplantısı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın başkanlığında Edirne Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi. 9 gündem içi ve 9 gündem dışı olmak üzere 18 maddenin karara bağlandığı mecliste üyeler Edirnenin geleceğini yakından ilgilendiren tarihi bir karara imza attılar.

Belediye Meclis Üyeleri, projeleri tamamlanarak ihale aşamasına gelen 4 proje için İller Bankasından kredi kullanılması konusunu oy birliğiyle onayladılar. Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Bir kısmı 1934 yılından kalan su şebekesini, 590 bin metre İçme Suyu Şebekesi Projesi ile yeniliyoruz. Şu anda ihale aşamasında olan bu projeyle Edirne'nin 50 yıllık su ihtiyacını karşılamayı planlıyor ve Edirne halkına daha sağlıklı içme suyu kazandırıyoruz. Ekonomik ömrünü tamamlamış olan kanalizasyonu; 467 bin metre kanalizasyon projesiyle yeniliyoruz. Mevcut kanalizasyon ve yağmur suyu toplama kanallarında yaşanan sıkıntıları bu proje ile ortadan kaldırıyoruz. Bu projelerle birlikte 29 bin metre yağmur suyu toplama kanalı ve 64 bin metre kare atık su arıtma tesisi projelerinin tümünü birden yaparak, kentimizin en önemli ihtiyacına cevap vereceğiz. 2 buçuk yıl gibi kısa bir sürede bu projeleri hazırlamak ve bunları hayata geçirmek için bugün burada aldığımız kararlar da çok önemli. Şu an tarihi bir karara imza atıyoruz. Hepinize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum." dedi. EJH