Edirne Skylife Dergisinde

Edirne Skylife Dergisinde
Skylife dergisi, kasım ayı sayısında Edirne'ye 8 sayfa ayırdı.

Skylife dergisi, kasım ayı sayısında Edirne'ye 8 sayfa ayırdı. Türkçe ve İngilizce olarak 300 bin adet basılan ve 20 milyona yakın kişiye ulaşan derginin kasım ayı sayısında "Sultanlar Şehri Edirne" başlığı altında, kültürel miraslarıyla öne çıkan Edirne yer aldı.

Edirne Valiliğinin girişimleriyle Edirne'de konuk edilen Skylife dergisinin 436. sayısına özel dosya haber şeklinde konu olan Edirne'nin Makedon Kulesi, altın üçgende yer alan hat yazılarıyla ünlü Eski Camisi, kapılarıyla meşhur Üç Şerefeli Camisi, Türk - İslam eserlerinin zirve eseri Selimiye Camisi, Meriç ve Tunca Köprüleri, Sağlık Müzesi, dini mabetleri ve mutfak kültürü tanıtıldı.

Edirne’nin geleceği açısından turizmin çok önemli olduğunu ifade eden Edirne Valisi Ekrem Canalp: "Şehrimizin tanıtılması için bütün imkanlarımızı seferber ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tarihi eserlerle bezenmiş Edirne’mizi iç ve dış turizmin gözde şehirlerinden biri haline getirmek istiyoruz, bu bakımdan şehrimize katkı sağlayacak her türlü çalışmanın içerisinde olacağız. Bu güzel çalışma için Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğüne ve Skylife dergisinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.