Edirne'ye Havalimanı Müjdesi

Edirne'ye Havalimanı Müjdesi
Ulaştırma Bakanı Yıldırım, bu yıl gerçekleştirilecek 6 havalimanı projesi arasında Edirne’ye hizmet verecek havalimanının da bulunduğunu açıkladı.

Edirne ve Kırklareli'ye hizmet verecek bir havalimanı kurulması konusundaki proje ile ilgili çalışmaların sona ermesi ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2016 yılı proje kapsamına alınan Edirne-Kırklareli Havalimanının müjdesini de verdi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Havayolu halkın yolu dedik. 2016 yılı içinde de 6 yeni havalimanı ile ilgili proje çalışmaları yapacağız. Bunlar; Artvin-Rize Havalimanı, Edirne-Kırklareli Havalimanı, Yozgat Havalimanı, Niğde-Aksaray Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Batı Antalya Havalimanı olacak." dedi.

Binalı Yıldırım'a göre Türkiye'yi uçuracak ulaşım projeleri şunlar: "Ulaştırma sektöründe en önemli mesafelerden birinin kat edildiği havacılık alanında da 'havayolu halkın yolu' ilkesiyle hareket etmemizin yararlarını gördük. 2002'de Ankara-İstanbul-İzmir üçgenine sıkışmış, nefes almakta zorlanan sektör, yasal düzenlemeler, yeni yatırımlar ve Türkiye'nin bölgesel ve küresel vizyonuna uygun şekilde oluşturulan yeni stratejilerle büyük bir büyüme gerçekleştirdi. Türkiye, küresel vizyonuna uygun dış hat uçuşlarıyla havacılık sektörümüz dünyanın en hızlı büyüyen havacılık sektörü oldu. Atıl olan havaalanlarımızı tamamen aktif hale getirdik, şu an itibarıyla 55 tane havalimanımızda tarifeli sefer yapılır hale geldi.2016 yılı içinde de 6 yeni havalimanı ile ilgili proje çalışmaları yapacağız. Şu anda planlanan havalimanlarımız Artvin-Rize Havalimanı, Edirne-Kırklareli Havalimanı, Yozgat Havalimanı, Niğde-Aksaray Havalimanı, Karaman Havalimanı ve Batı Antalya Havalimanı. Ayrıca mevcut havalimanlarımızda da apron ve terminal yenileme çalışmalarına devam edeceğiz. 2019 yılında da havalimanı sayımızı 63'e yükseltmeyi hedefliyoruz."

edirne havalimanı geliyor