Edirne'ye İçmesuyu Getirecek İsale Hattı ve Arıtma Tesisinin Temeli Atıldı

Edirne'ye İçmesuyu Getirecek İsale Hattı ve Arıtma Tesisinin Temeli Atıldı
Edirne’ye Kayalıköy’den içmesuyu getirecek İsale Hattı ve Arıtma Tesisinin temeli atıldı.Temel atma törenine katılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Göreve geldiğim günden itibaren Edirnemiz için büyük öneme sahip...

Edirne’ye Kayalıköy’den içmesuyu getirecek İsale Hattı ve Arıtma Tesisinin temeli atıldı.

Temel atma törenine katılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Göreve geldiğim günden itibaren Edirnemiz için büyük öneme sahip projelerin takibini bizzat yaparak, Sayın Bakanın desteği ile hükumetin programına aldırdığımız projelerimizin bugün temelini atıyoruz.

Sayın Bakan Eroğlu’nun da bahsettiği üzere, Edirne İçme Suyu Projesi kapsamında Kayalıköy barajında 58 km isale hattı döşenerek temin edilecek 20.05 milyon metreküp/yıl içme suyu ile Edirnemizin 2050 yılına kadar içmesuyu ihtiyacı olmayacak.

Ayrıca, İçmesuyu Kayalıköy Barajı Arıtma Tesisi Projesi’ni bildiğiniz üzere, Edirne Belediyesi olarak DSİ’ye devrettik. Edirne Belediyesi olarak DSİ’ye proje ile ilgili ödemeyi biz yapacağız. Edirne Belediyesi olarak bu iki önemli projeyi hükümetin programına aldırabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Son olarak, bugün yine kentimizin son aylarda yaşadığı en büyük sorun olan taşkınlarla ile ilgili de Edirne Kanal Projesi’nin haberini verdi Sayın Bakan Eroğlu. Edirne Belediyesi olarak taşkınlarla ilgili çözüm projelerinin her zaman içinde olacağız." dedi.