Ekonomi ve Turizm Masaya Yatırıldı

Ekonomi ve Turizm Masaya Yatırıldı
Edirne'de ekonomi ve turizm konulu toplantı gerçekleştirildi.

Edirne'de ekonomi ve turizm konulu toplantı gerçekleştirildi. Edirne Valisi Günay Özdemir başkanlığında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Ediren Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, kamu-kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne’ye son bir ay içinde beklenenin üzerinde turist geldiğini belirterek, bunun ciddi sorunlar getirebileceğini ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

Vali Özdemir yaptığı konuşmada, "Turizm konusunda son bir ay içerisinde Edirne’yi diğer illerle karşılaştırdığımızda çok daha fazla turizm hizmeti veren, turist alan illerden oldu. Bu konuda belediyemiz, sivil toplum örgütleri, kamu, kurum ve kuruluşları, esnafımız, halkımız, tüm Edirne’deki paydaşlarımızın tamamı bu konuda ciddi bir çaba sarf ettiler. Bu çabanın sonunda aslında hedeflerimizin üzerinde bir sonuca ulaştık. Bu da ciddi sorunlar getirebilir. Bunlarında hep beraber problem olmadan sürdürülebilir ve karlı bir şekilde nasıl yürüteceğimizi tartışacağız. Edirne kesinlikle çevreye zarar vermeyen, kendi güzelliklerini de koruyacak şekilde her türlü sanayiye açık olan bir yer." dedi.

EJH