El Emeği Ürünler Sergilendi

El Emeği Ürünler Sergilendi
Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Lokali'nde gerçekleştirilen Edirnekari ve El Sanatları Kursu'na katılan 19 kursiyerin bir yılda yaptığı el emeği ürünler sergilendi.

Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Lokali'nde gerçekleştirilen Edirnekari ve El Sanatları Kursu'na  katılan 19 kursiyerin bir yılda yaptığı el emeği ürünler sergilendi. 200 parça ürünün yer aldığı serginin 6 Mayıs 2016 tarihine kadar ziyarete açık kalacağını anlatan Gegeoğlu, Edirnekari'nin unutulmaması ve gelecek nesillere taşınması için açılan kursların çok önemli olduğunu söyledi.

Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Lokali'nde gerçekleştirilen açılış törenine Edirne Belediyesi Başkan Vekili Selçuk Çakır, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları; Çiğdem Gegeoğlu, Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ve Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Emin İnağ katıldı.

Serginin açılışında konuşan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Edirnekari’nin tanıtılması, unutulmaması ve geleceğe taşınması için Edirne Belediye bünyesinde açılan kurslara çok önem verdiklerini söyledi.

Edirne Belediyesi olarak kadın lokallerini her mahalleye açmak istediklerini anlatan Gegeoğlu, "Kaleiçi'nde yer alan Eski Vali Konağı'nı 8 Mayıs Anneler Günü'nde saat 14.00'de kadın merkezi olarak hizmete kazandırıyoruz." diye konuştu.

Edirnekari Kurs Hocası Canan Gürcenan sergiye katılan herkese teşekkür ederek, "Bugün burada bir yıllık el emeğimizi sergiliyoruz.  Sergimiz 6 Mayıs 2016 Cuma Günü’ne kadar açık kalacak." dedi.

Sergi; Edirne Başkan Vekili Selçuk Çakır, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları; Çiğdem Gegeoğlu, Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ve Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Emin İnağ'ın katılımıyla ziyarete açıldı.

EdirneJetHaber Haber Merkezi