Elektrik Kesintisine Dikkat!

Elektrik Kesintisine Dikkat!
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Edirne merkez ve Meriç ilçesinde yapacağı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyardı.

TREDAŞ, Edirne'nin Merkez ve Meriç ilçesinde yapacağı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyardı. TREDAŞ'tan yapılan açıklamada, Edirne İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında 4 Aralık Cuma günü 10.00-16.00 saatleri arasında 6 saat süre ile Yatırım Müteahhit Destek çalışması nedeniyle Kıyık Caddesinin Doruk Caddesi ile kesiştiği bölge civarları ve otoyol Lalapaşa Kavşağına kadar olan kısım, Barutluk mahallesinin tamamı, Nişancıpaşa mahalle muhtarlığı civarları, Buçuktepe vericiler ve civarlarında; 5 Aralık Cumartesi günü 10.00-14.00 saatleri arasında 4 saat süre ile Meriç ilçe merkezi tamamı, Subaşı, Küplü, Beldeleri ile Olacak, Küpdere, Kavaklı, Yakupbey, Karahamza, Paşayenice, Saatağacı, Akıncılar, Kadıdondurma, Adasarhanlı, Küçükaltıağaç, Büyükaltıağaç, Yenicegörece, Umurca, Nasuhbey, Alibey köyleri ile aynı istikametteki diğer müşterilerde elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi.

Ayrıca TREDAŞ, aboneleri elektrikle çalışan cihazların devreden çıkartılması, yapılacak çalışmaların, programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları, elektrik kesintisi hakkında daha geniş bilgi için Alo 186 Çağrı Merkezi'ne başvurmaları konusunda hatırlatmalarda bulundu.