Enez'de Seçim Süreci Bayram Tadında Sürüyor

Enez'de Seçim Süreci Bayram Tadında Sürüyor
Enez’de seçim süreci bayram kıvamında sürüyor. Eğlence ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Yalçın BİTİKLİ / ENEZ

Enez’de seçim süreci bayram kıvamında sürüyor. Partiler, adam adama seçim çalışmalarının yanı sıra düzenlenen eğlence ve çeşitli etkinliklerle de günlerini boş geçirmiyor.

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle aynı gece kentin iki noktasında düzenlenen eğlence organizasyonu iki partinin gövde gösterisine döndü. Şehir merkezinde AK Parti’nin düzenlediği geceye Türk Halk Müziği Sanatçısı Mahmut Tuncer ile pop sanatçısı Gizem Tuncer katıldı. Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenmiş olmasına rağmen konserde erkek yurttaşların çokluğu ve yine erkeklerin ön sıraları işgal edip, kadınları geri planda bırakmaları eleştiri konusu oldu.

Aynı gece CHP’nin Enez Belediyesi Düğün Salonu’nda sadece kadınlar için düzenlediği gecenin konuğu Kültür Bakanlığı Sanatçısı Ayşe Engin Aslanca idi. Yaklaşık 900 kadının katıldığı gecede CHP Enez Belediye Başkan Adayı Özkan Günenç'e destek veren kadınlar doyasıya eğlendiler. Geceye katılanlara kaşkol hediye edildi ve karanfil dağıtıldı.

Gece ile ilgili izlenimlerini özetleyen CHP Enez Belediye Başkan Adayı Özkan Günenç: "Eğer gecemize katılanların sayısı ve çoşkusu bir ölçü ise; bu seçim kadınlarımızın ve gençlerimizin zaferi olarak 31 Mart'ta noktalanacaktır. Bu katılım ve coşku bu zaferin habercisidir." dedi.

CHP 10 Mart Pazar günü de Enez köprü başında Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı döneminde kapatılıp mühürlenen restoranın bahçesinde bir piknik düzenledi. 500 kişinin hedeflendiği bu organizasyonda katılanların çokluğu nedeni ile birkaç kez mangal ve yiyecek, içecek takviyesi yapıldı. 5 yıl aradan sonra bu restoranın açılışı CHP Enez Belediye Başkan Adayı Özkan Günenç'in ilk icraatı olarak değerlendirildi.