ETSO'da Ekonomi Toplantısı Düzenlendi

ETSO'da Ekonomi Toplantısı Düzenlendi
Edirne Ticaret ve Sanayi Odasında ekonomi toplantısı düzenlendi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odasında (ETSO) ekonomi toplantısı düzenlendi.

Edirne'deki esnaf, tüccar, sanayi sitelerimizin temsilcileri, Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı ve iş adamları ile birlikte ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, ETSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, ETSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, ETSO Meslek Komite Başkanları ve Komite Üyeleri, EDSİAD Başkanı İsmet Açıkgöz, EDESOB Yönetim Kurulu Başkan V. Erbey Kılıç, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sonterler ve basın temsilcilerinin de katılımı ile "Edirne Ekonomisi ve İş Dünyasının güncel sorunları ve çözüm önerilerini paylaşmak amacıyla ETSO'da değerlendirme toplantısı düzenlendi.

İlimiz esnaf ve tüccar temsilcilerinin Edirne ticari hayatındaki olumlu ve olumsuz görüşlerini paylaştığı toplantıda Vakıf Kiraları, KOSGEB kredileri, turizm ve turizmde rehberlik hizmetleri, AVM ve zincir marketler gibi pek çok konu başlığı ele alındı. Bu başlıklara ait dile getirilen sorunların çözümü için neler yapılabileceği hangi kurumlarla görüşülmesi gerektiği üzerinde istişarelerde bulunuldu.

Temsilcilerin sorunlarının dinlendiği ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantı, gelen talepler doğrultusunda ilerleyen günlerde valilik, belediye başkanlığı, esnaf, tüccar, sanayi sitesi temsilcilikleri ve ilgili kurum kuruluşlar ile tekrar bir araya gelerek en kısa sürede sorunlara çözüm üretileceği temennisi ile sona erdi.

EJH