ETUS Genel Kurulu Yapıldı

ETUS Genel Kurulu Yapıldı
Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Hakan Giyik ve ekibi ortakların güven oyunu alarak tekrar göreve seçildi.

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Hakan Giyik ve ekibi ortakların güven oyunu alarak tekrar göreve seçildi.

ETUS'un sosyal tesislerinde gerçekleştirilen genel kurula Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Edirne Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ve Kooperatif ortakları katıldı.

"65 YAŞ DESTEĞİ ARTIRILMALI"

Devletin 65 yaş taşımacılığıyla ilgili desteğini arttırması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan: "65 yaştan her yıl 4 milyon zarar ediyorsunuz. Hükümetler karar alabilir, ücretsiz taşı diyebilir. Bunu dediği zaman bedeline katlanırsın, esnafın sırtına yüklemezsin. Döviz artıyor, mazot artıyor; işiniz ve dayanmanız gerçekten çok zor. Birkaç ay önce Afyon’da toplu taşıma diye bir şey kalmadı. Edirne’de 225 aracımız var, yarın siz dediniz ki 'bıraktık'; ne yapacağız? O yüzden sizin sektörünüz ikamesi olmayan bir sektör." dedi.

“VATANDAŞA KİBAR DAVRANIN”

ETUS şoförlerinden halka kibar davranmalarını da isteyen Gürkan, “Bizim ve sizin hatalarınız yok mu ? Tabii ki var. Az önce arkadaşımız toplantıyı paylaşmış sosyal medya hesabından. Hemen yorumlar gelmiş; ETUS şoförleri kurallara uymuyor, vatandaşa çok kaba davranıyorlar. Bazı durumlarda haksızlığa uğramanız sizin de haksızlık yapmanızı gerektirmez. O zaman siz de haksız konuma düşersiniz. 65 yaş devletin aldığı kararla sizi mağdur etmesi, sizin vatandaşa kaba muamele yapmanıza hak vermez. Bedava da binse iyi davranacağız, bu görevimiz. Bu fiyatın artması için dava açılmış, 3 yıl olmuş hala sonuç yok. Kamuda belediyede bunu uygulayabilirsiniz, özel şirket aracında bunu yaparsanız hukuka uygun olmaz. Ben sizin kazancınıza el koyarsam hukuk dışı olur." diye konuştu.

Genel kurulda Yönetim ve Denetim Kurulu şu isimlerden oluştu;

Yönetim Kurulu Başkanı: Hakan Giyik

Üyeler: Olcay Korkmaz, Sezer Turgut, Yunus Kuru, Vahdettin Özcan, Reşit Ayyıldız, Murat Çim.

Denetim Kurulu Üyeleri: Dilaver Babilik, Bahattin İmamoğlu, Şerafettin Onaylı.