Fırınlara Ramazan Denetimi

Fırınlara Ramazan Denetimi
Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İşyeri Denetim Birimi ve Zabıta ekipleri Ramazan ayında denetimlerini sıklaştırdı.

Gıda ürünlerinin sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaşması ve kalitenin sürdürebilirliği adına çalışmalarını sürdüren Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı İşyeri Denetim Birimi ve Zabıta ekipleri Ramazan ayında denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu başkanlığında Edirne Merkez'de bulunan fırınlara giderek incelemelerde bulundu. İşletmelerin hijyene önem verip vermediklerini araştıran ekipler, pide ve ekmek gramajlarını da kontrol etti.

Tanrıkulu denetimlerin devam edeceğini belirterek: "Yıldırım, Yeni İmaret ve Şükrüpaşa Mahalleleri'nde 55 fırını denetledik. Fırıncılarımızı önce eğitip sonra denetliyoruz. Halkımızın ekmeği sağlıklı bir şekilde yemesini sağlayacağız. En ufak bir sorunda üzerine gideceğiz. Esnafımıza da teşekkür ediyorum. Bu konuda belirli bir noktaya kadar geldik. Bütün fırınlarımızı gıda mühendisleri ve teknisyenleri eşliğinde denetlenecek. Bütün esnafımızla uyumlu bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Denetlenmek demek güvenilmez anlamına gelmiyor. Esnafımız bunun farkında." dedi. Edirne Jet Haber