Futbolun Patronundan Tarihi Lezzetlere Tam Puan

Futbolun Patronundan Tarihi Lezzetlere Tam Puan
Edirne’nin tarihi lezzetlerinin ustaları, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i, Pembe Köşk’te ziyaret etti.

Edirne'nin tarihi lezzetlerinin ustaları, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i, Pembe Köşk'te ziyaret etti. Futbolun Patronu Terim, badem ezmesi ve tava ciğere tam not verdi.

Osmanlı'dan günümüze yansıyan lezzetlerin Edirne temsilcileri, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i ziyaret etti. Türkiye Futbol Federasyonu'na ait olan ve Terim'in çalışma ofisinin bulunduğu tarihi Pembe Köşk'te gerçekleştirilen ziyarette, Edirne'nin lezzet temsilcileri Keçecizade firmasının yöneticisi Tevfik Keçeci ve Ciğerci Niyazi Usta tanınan Niyazi Yavuz yer aldı. Terim'in ev sahipliğinde ve sıcak bir ortamda gerçekleştirilen ziyarete, Türkiye Milli Takımı eski kalecisi ve Teknik Direktör Rasim Kara ile Galatasaraylı eski futbolcu Müfit Erkasap da katıldı.

EURO 2016'DA MİLLİ TAKIMA 'BADEM EZMESİ' DESTEĞİ

Osmanlı'dan günümüze yansıyan tarihi lezzetlerin üreticisi olmaktan dolayı gurur duyduklarını dile getiren Keçecizade firmasının yöneticisi Tevfik Keçeci, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'e, badem ezmesinin yapılışı ve tarihçesi hakkında bilgiler verdi. Badem ezmesi ve kavala kurabiyesinin tadına bakan Terim de tarihi lezzetleri çok beğendiğini dile getirerek, "Edirne'nin kendine has ürünleri, farklı bir tat. Bu eşsiz lezzetlerin daha fazla tanıtılması gerekiyor. Avrupa Şampiyonası öncesi Milli Takımdaki futbolcularımıza da badem ezmesi yedireceğiz" dedi.

"TAVA CİĞER ÖZEL BİR TAT"

Ciğerci Niyazi Usta'nın hazırladığı tava ciğerini de çok beğenen Terim, "Edirne tava ciğeri ayrı bir lezzet. Bununla birlikte bugün burada güzel bir organizasyon yapıldı ve devamının gelmesini istiyorum. Milli futbolcularımız ile birlikte bunu tekrar yapmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Direktör Fatih Terim, özel ve değişik bir gün yaşadığını belirterek kendisini ziyaret eden Tevfik Keçeci ve Niyazi Yavuz'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.