Gençlik Parkları Geliyor

Gençlik Parkları Geliyor
Edirne Belediyesi tarafından geliştirilen Edirne Gençlik Parkları Projesi, Trakya Kalkınma Ajansından destek almaya hak kazandı.

Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından geliştirilen "Edirne Gençlik Parkları Projesi", Trakya Kalkınma Ajansından destek almaya hak kazandı. Gençlere yeni sosyal ortamlar oluşturmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında kent merkezinde 3 adet gençlik parkı yapılacak.

Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün hazırladığı ve toplam bütçesi 150 bin 200 TL olan Edirne Gençlik Parkları Projesi, Trakya Kalkınma Ajansından 90 bin TL destek aldı. Proje kapsamında hazırlanan protokol Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından imzaladı.

Proje hakkında bilgi veren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Trakya Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programına, Edirne Belediyesi olarak Edirne Gençlik Parkları Projesi ile başvurduk. Hazırladığımız proje Trakya Kalkınma Ajansından 90 bin TL destek almaya hak kazandı." dedi.

Bu proje kapsamında 3 gençlik parkının geleceğin mimarları olan gençler başta olmak üzere Edirne halkının kullanımına sunulacağını anlatan Gürkan, "Gençlik parklarında sportif faaliyetler, eğlendirici oyunlar, eğitici ve bilgiye dayanan çeşitli oyun aktivite seçenekleri yer alacak. Yeşil dokulu dinlence alanları ile halkın hizmetine sunulacak olan gençlik parkları sayesinde yeni sosyal ortamların oluşturulmasını; buna bağlı olarak kişilerin psikolojik ve fiziksel gelişimlerinin sağlanmasını hedefliyoruz." diye konuştu. Gürkan, projenin 3 ay içinde tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.

EJH