Gürkan: Kırkpınar Edirnelileri Bekliyor

Gürkan: Kırkpınar Edirnelileri Bekliyor
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ni daha geniş kapsamlı olarak ülkemizin her köşesinde tanıtımını gerçekleştirmek amacıyla birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini belirtti.Edirne...

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ni daha geniş kapsamlı olarak ülkemizin her köşesinde tanıtımını gerçekleştirmek amacıyla birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini belirtti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin Edirne için olduğu kadar Türk Tarihi içinde çok önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, 654.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin diğer yıllardan daha da özel ve güzel olması için hazırlıklarına ayrı bir özen gösterdiklerini belirtti.

654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin bu yıl diğer yıllara göre daha nezih bir ortamda gerçekleşeceğini söyleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Kırkpınar’a öncelikle Edirneliler sahip çıkmalıyız. Bu nedenle tüm hemşehrilerimizi Kırkpınar’a bekliyoruz." dedi.

Başkan Gürkan, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin tanıtımı amacıyla bu yıl bir Tanıtım TIR’ın hazırlandığını belirterek, "LED ekranı olan bir TIR, Kırkpınar’ı tanıtım için yollara çıktı. Ülkemizin her bir şehrini gezerek, Kırkpınar’ımızı her yönüyle tanıtarak, ülkemizin güzel insanlarını kentimize davet ediyoruz. Tanıtım TIR’ı Antalya’ya kadar gidecek, Antalya’dan Eskişehir üzerinden geri dönecek.  23 günde 20 şehir gezecek. İstanbul’da 3 gün kalacak." dedi.

Kırkpınar ve Edirne’nin tanıtım filmlerinin TIR’da bulunan LED ekranda yayınlandığını ifade eden Gürkan, "Gidilen şehirlerde ki insanlarımızın tepkilerini çok olumlu. Şehirlerdeki yerel ve ulusal basında oldukça fazla ilgi gösteriyor. Bu hem kentimizin hem de Kırkpınar'ımızın tanıtımı açısından çok önemli." diye konuştu.

Geçen yıl düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nde bir takım değişikliklere gidildiğini ifade eden Gürkan, "Bu yıl da çok farklı şeyler yapacağız. Neler olduğunu söylemeyeceğim, çünkü herkesin gelip nelerin değiştiğini görmesini istiyorum.  Tüm Türkiye'yi Kırkpınar'a davet ediyorum ama özellikle Edirnelileri davet ediyorum.  Kargaşanın olmadığını göreceksiniz. Nezih bir ortam olacak. Rahatsız olmayacaksınız. Rahatsız edilmeyeceksiniz. Kırkpınar Edirnelileri bekliyor." dedi.

Recep Gürkan Konuşma