Gürkan, Şehit Aileleriyle İftarda Buluştu

Gürkan, Şehit Aileleriyle İftarda Buluştu
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Gürkan, her Ramazan ayında geleneksel hale getirdikleri iftar yemeğinde yedikleri ekmeği, içtikleri suyu paylaştıkları için şehit aileleri ve gazilere minnettar olduğunu söyledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda Şehit Aileleri ve gazilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Bu vatan uğruna canını verenlere minnettar olduklarını dile getiren Gürkan, "Şehit ailelerimizle gazilerimizle birlikte açtığımız iftarın, içtiğimiz suyun, yediğimiz her bir lokmanın ayrı bir tadı, kıymeti ve değeri var. Sağ olunuz, var olunuz. Az önce dolaşırken şehit ailelerimiz, 'başkanım bu iftar için size teşekkür ediyoruz' dediler. Asıl biz gazilerimizin, şehitlerimizin çok değerli ailelerine bu ülke için bu vatan için bu millet ve bu bayrak için yaptıklarınız için teşekkür ediyoruz. Biz sizin hakkınızı ne yapsak ödeyemeyiz. Neyi versek ödeyemeyiz. Sizler bizim en az ama en az kendi ailelerimiz kadar yakın hissettiğimiz ve yakın olduğumuz insanlarsınız. Yüreğimiz her gün ve her daim sizlerle." diye konuştu.

gurkansehitiftar1

Bu ramazanda şehit aileleri ve gazilerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Gürkan, "Hepinizi Kadir Gecesi'nde Saraçlar Caddesi'nde düzenleyeceğimiz geleneksel iftarımıza bekliyoruz. 1 Temmuz 2016 tarihinde Kadir Gecesi'nde Edirne'ye dışarıdan misafirlerimizin geleceği 10 bin kişilik iftarımızı vereceğiz." dedi.

Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi ise lokmaların paylaşıldıkça çoğaldığını söyledi. Vatan için canlarını veren şehitlerin ve kahraman gazilerin hakkının ne yapılsa ödenemeyeceğini ifade eden Çiftçi, şehit ailelerni ve gazileri iftarda bir araya getiren Gürkan'a teşekkür etti.

EdirneJetHaber Haber Merkezi