Gürkan, Yapımı Devam Eden Yürüyüş ve Gezinti Parkuru'nu İnceledi

Gürkan, Yapımı Devam Eden Yürüyüş ve Gezinti Parkuru'nu İnceledi
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Fatih Mahallesi’nden Kocasinan Mahallesi’ne kadar uzanan su kanalının üzerine yapımı devam eden ‘Yürüyüş ve Gezinti Parkuru’nu inceledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Fatih Mahallesi’nden Kocasinan Mahallesi’ne kadar uzanan su kanalının üzerine yapımı devam eden ‘Yürüyüş ve Gezinti Parkuru’nu inceledi. Zemini kanserojen madde içermeyen kauçuk malzeme ile kaplanmaya başlanan parkur için Gürkan, Fatih Mahallesi Muhtarı Bilal Ürer ile de görüş alışverişinde bulundu.

Uzun yıllardır Edirnelilerin yürüyüş alanı olarak kullandığı Fatih Mahallesi’nden Kocasinan Mahallesi’ne kadar uzanan su kanalı, yeni bir görünüme kavuşuyor. Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kauçuk malzemeleriyle kaplanan parkur, 1240 metre uzunluğunda ve 5,30 metre genişliğinde olacak.

yuruyusparkur

Yürüyüş ve Gezinti Parkuru’nu Fatih Mahallesi Muhtarı Bilal Ürer ile inceleyen Gürkan, "Yürüyüş ve Gezinti Parkuru’nun zemini tamamen geri dönüşüm malzemelerinden elde edilecek. Kanserojen madde içermeyen kauçuk malzemeden yapılacak olan parkur, vatandaşların yorulmadan daha rahat bir şekilde yürüyüş yapmasını sağlayacak. Yürüyüş ve Gezinti Parkuru’nda spor aletleri, kamelyalar ve oturma bankları da yer alacak." dedi.

EDİRNEJETHABER HABER MERKEZİ