Gürkan'dan 15 Temmuz Mesajı

Gürkan'dan 15 Temmuz Mesajı
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayınladı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi:

“Ülkemizin şanlı tarihine kara bir leke olarak geçen bu hain saldırıya, bu kanlı girişime milletimiz izin vermemiş; aziz Türk Milleti ülkemizi ele geçirmek isteyen silahlı canilere karşı tanklara, uçaklara karşı canını siper etmiştir. Fetöcülere karşı devletimizin, ordumuzun içine kadar sızmış hainlere karşı meydanlara koşan her vatan evladı ölümü göze almış, demokrasimizi, birliğimizi ve bağımsızlığımızı bir kez daha ölümsüzleştirmişlerdir. Türk Milleti hür ve bağımsız yaşama iradesini bir kez daha bütün dünyaya kanıtlamıştır.

Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki; ne FETÖ ne PKK ne DHKP-C; adı ne olursa olsun, ülkemizin birliğini hedef alan hiçbir terör örgütü asla hedeflerine ulaşamayacak, bu millet buna kesinlikle izin vermeyecektir. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok büyük bir devlet, Türk Milleti çok büyük bir millettir. 15 Temmuz’da olduğu gibi Türk Milleti her şart ve koşulda hainlerin karşısında durmaya; vatanı, toprağı, hürriyeti ve demokrasisi için canı pahasına mücadele etmeye devam edecektir. 15 Temmuz'un yıl dönümünde ülkemizin demokrasisine, özgürlüğüne ve istikrarına kast etmiş hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor; şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise minnetle anıyorum."