Halkbank 3,72 TL'ye Dolar Sattı

Halkbank 3,72 TL'ye Dolar Sattı
Dün gece 23.30 sıralarında Halkbank’ın internet sitesinde dolar kuru 3.72, euro kuru 4.32 olarak gösterildi.Bu sırada gerçek dolar kuru 6.55, euro kuru ise 7.62 idi.Halkbank'ın internet sitesine bir süre sonra erişim sağlanamadı.Halkbank...

Dün gece 23.30 sıralarında Halkbank’ın internet sitesinde dolar kuru 3.72, euro kuru 4.32 olarak gösterildi.

Bu sırada gerçek dolar kuru 6.55, euro kuru ise 7.62 idi.

Halkbank'ın internet sitesine bir süre sonra erişim sağlanamadı.

Halkbank tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, 3. parti bir yazılımda meydana gelen sistemsel ve operasyonel bir hata sebebiyle döviz kurlarının olması gerekenden farklı gösterildiği belirtildi.

Halkbank, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bankamız internet sitesinde, gerek bilgilendirme amaçlı gerekse alım-satıma esas olarak yayınlanan döviz kurlarının sisteme aktarılmasında kullanılan dış kaynaklı 3. parti bir yazılımda meydana gelen sistemsel ve operasyonel bir hata nedeniyle, 31 Ağustos 2018 günü akşamı piyasa kapanışı sonrasında, kısa bir süre için, Bankamız döviz kurları olması gerekenden farklı olarak yayınlanmış ve internet şubesi üzerinden hatalı kur seviyelerinden kısıtlı sayıda işlem yapılabilmiştir. Söz konusu işlemlere derhal müdahale edilerek, müşterilerimizin ve Bankamızın zararına hiçbir şekilde sebebiyet verilmemiştir. Konuyla ilgili gerekli tedbirler alınmış olup, kontrol süreçleri sonrasında sistemimiz normal işleyişinde döviz alım-satım işlemlerine tekrar açılacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."