Dereden Kötü Koku Gelip Gelmediğini Halka Sorduk - Hani Kötü Kokmuyordu?

Dereden Kötü Koku Gelip Gelmediğini Halka Sorduk - Hani Kötü Kokmuyordu?
Enez sahilde yer alan Platin Dere'nin kötü kokup kokmadığını, vatandaşlara sorduk.

Bildiğiniz üzere, 9 Temmuz 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilen Enez Altınkum Sahil Çevre Temizliği etkinliğinden önce konuşan Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, dereden akan suyun tamamen temiz olduğunu ve derenin etrafına hiçbir şekilde kötü koku yaymadığını söylemişti. Etkinlik öncesi belediye başkanıyla konuşma imkanı bulan bir vatandaşın dere hakkında konuşması üzerine Başkan Bostancı, vatandaşa "Ben senden daha akıllı olduğuma inanıyorum.", "Hamala benziyorsun. Benim için hamalsın." gibi sözler sarf etmişti. Konuşmaları EDİRNE JET HABER ekibi olarak kayıt altına almıştık. Belediye başkanının şoförü olduğu söylenen kişi tarafından saldırıya uğramıştık. (İlgili videoyu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Bunların üzerine 10 Temmuz Pazar günü sokağa çıkarak vatandaşa dereden kötü koku gelip gelmediğini sorduk. Aşağıdaki videodan vatandaşların kendi düşüncelerini öğrenebilirsiniz.

Enez Belediyesi, gündeme getirdiğimiz bu haber hakkında sosyal medya hesabından bazı duyurularda bulundu. Bu duyuruda Enez Belediyesi, derenin etrafına kötü koku yaydığını belirtti. Bu durumda, belediyenin "Dere kötü kokuyor." diyen insanlar için kullandığı 'hamal' benzetmesi ile 'yalancı' suçlamasını kendisine yapmış oldu.