İkinci Lige Yükselen Edirnespor'a Meşaleli Karşılama

İkinci Lige Yükselen Edirnespor'a Meşaleli Karşılama
2'nci lige yükselen Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Takımı, tezahüratlar ve meşaleler eşliğinde karşılandı.

Türkiye Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nden, 2'nci lige yükselen Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Takımı, Edirne’de tezahüratlar ve meşaleler eşliğinde karşılandı.

Final Grubunda 21. haftada 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü Darüşşafaka Doğuş Gelişim ile karşı karşıya gelen ve rakibini 86-64 yenmeyi başaran Edirne Belediyesi Edirnespor Erkek Basketbol Takımı, bu galibiyeti ile birlikte ikinci lige yükseldi. Takımın ikinci lige yükselmesi Edirne’de büyük sevinç yarattı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ikinci lige yükselen takımı, Olin Kavşağı’nda çiçeklerle karşıladı. Gürkan, çiçeği takım kaptanı İsmail Esmeray’a takdim etti.

Takım oyuncuları ve yönetimi, taraftarlar tarafından coşkuyla karşılandı. Taraftarlar tezahürat atarak ve meşale yakarak, takımına destek verdi. Taraftarların bu coşkusuna Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da dahil oldu.

RECEP GÜRKAN: "BANA DA NİKAH HEDİYESİ OLDU"

Edirne'nin en mutlu günlerinden birini yaşadığını anlatan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Yönetimimizle, kulüp başkanımızla, hocamızla, oyuncularımızla ve 9 ay boyunca takımımızı hiç yalnız bırakmayan taraftarımızla birlikte hepimiz çok mutluyuz. Erkek Basketbol Takımımız, kurulduğu ilk yıl, ikinci lige çıktı. Yıllardır ikinci lige çıkmak için mücadele eden, ter döken onlarca takım arasında takımımız kurulduğu ilk yıl ikinci lige yükselmiş olması bizim için çok önemli, büyük bir başarı. Batı Kale, takımının her anında yanındaydı. Teknik anlamda şampiyonluk değil ama bizim için bir şampiyonluktur, kurulduğumuz ilk yıl ikinci lige çıktığımız için. Tüm Edirne’ye armağan olsun. 19 Mayıs’ta nikahım vardı. Bana da nikah hediyesi vermiş oldular. En güzel hediye onlardan geldi." dedi.

Takım Kaptanı İsmail Esmeray çok zor süreçlerden geçtiklerini ve çok zor rakiplerle mücadele ettiklerini ifade ederek, "Bir bütün olduk, bir takım olmayı başardık. Güzel mücadele ettik. En büyük destekçimiz Batı Kale, bizi hiçbir yerde yalnız bırakmadılar. Gücünü her zaman arkamızda hissettik. Bütün Edirne’ye armağan olsun." ifadelerine yer verdi.

Daha sonra takım yönetimi ve taraftarlar, Edirne Belediyesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Köşe Yazarımız Burak Duran'ın 09 Mayıs 2017 tarihli köşe yazısı:

[irp posts="8268" name="EDİRNESPOR'UN 2. LİG YÜRÜYÜŞÜ"]

HABER VİDEOSU

EJH