İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı Göreve Başladı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı Göreve Başladı
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Dr. Önder Arpacı bugün göreve başladı.

Milli Eğitim Bakanlığının kararıyla Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Dr. Önder Arpacı bugün göreve başladı.

ÖNDER ARPACI KİMDİR?

1965 yılında Nevşehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Nevşehir’de tamamladı. 1989 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Felsefe ve Din Bilimleri (Din Eğitimi) alanında Yüksek Lisans (1992) ve Doktora (1998) yaptı. 2006 yılında “Başöğretmen” ünvanı aldı.

1989 yılında öğretmenlik mesleğine başladı. İzmir Halide Edip Adıvar Ortaokulu, Kadıköy Kenan Evren Lisesi, Fenerbahçe Lisesi, Kadıköy İmam Hatip Lisesi, İstanbul Anadolu Lisesi, Sainte Pulcherie Fransız Lisesinde öğretmenlik; İstanbul Anadolu Lisesi, Moda İlköğretim Okulu ve T.Emlak Bankası Ataşehir İlköğretim Okulu, Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi, Suadiye Hacı Mustafa Tarman Anadolu Lisesinde yönetici olarak görev yaptı.

"EDİRNE'DE EĞİTİMİN SORUMLULUĞUNU ÜSTLENMEK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONURDUR"

Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı: "Güzel kentimiz Edirne'de görev yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Tarihsel geçmişi, coğrafi konumu, sosyal ve kültürel yapısıyla büyük bir öneme sahip serhat şehri Edirne'de eğitimin sorumluluğunu üstlenmek benim için büyük bir onurdur." dedi.

Çağımızda hızla değişen teknolojinin eğitimde kalite beklentilerini yükselttiğini ve eğitim paydaşlarının sorumluluklarını artırdığını ifade eden Arpacı: "Eğitimde yeniliklere açık, şeffaf, katılımcı ve takım ruhuyla çalışarak; sürdürülebilir kalitenin oluşturulması büyük önem taşımaktadır.  Bu bağlamda, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için; yüreği Türkiye için çarpan, milli, ahlaki ve evrensel değerlere sahip bireyler  yetiştirmek hepimizin görevidir." dedi.

Arpacı, açıklamasının devamında şunlara yer verdi:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Yolunda yürüyen bir yolcunun  yalnız ufku görmesi yeterli değildir. Muhakkak ufkun ötesini de görmesi ve bilmesi lazımdır.” sözü bizlere ışık tutmaktadır.

Türkiye’nin en başarılı illerinden biri olan Edirne’de eğitim alanında başarının artırılması, eğitim ortamlarının daha da iyileştirilmesi için herkesin desteğine ihtiyacımız vardır. Bu anlamda başta öğrenci velilerimizin, hayırseverlerimizin ve sivil toplum örgütlerimizin bize destek vereceklerinden eminim.

Tüm kurumlarımızda, eğitim bileşenleri ve eğitim paylaşanları ile; sevgi, saygı, barış, hoşgörü ve karşılıklı anlayış içerisinde, ortak akılda hareket etmek suretiyle, Edirne’de  eğitim-öğretimi daha üst seviyelere birlikte taşıyacağımıza inanıyorum.

Güzel sehrimizin eğitim liderliği bize verildiğinde en çok güvendiğim, ilimizde görev yapan yöneticilerimiz ve özellikle öğretmenlerimiz olmuştur. Ekip ruhu ile sizlerin tecrübe ve heyecanınızla birlikte, birçok başarıya birlikte  imza atacağız.

Hedefimiz eğitimde kalitenin arttırılması, her alanda sürekli iyileşme ve gelişmedir.

Okullarda bilimsel, sosyal, sportif ve kültürel çalışmaların daha fazla yapılması için azami gayret göstereceğiz.

Edirne’de bugüne kadar görev yapan İl Milli Eğitim Müdürlerimize yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.  Bu güzel kentte  birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik içinde hizmet etmenin gayreti içinde olacağız. Görev sürem boyunca birlikte görev yapacağımız  tüm yönetici, öğretmen ,personel, veli  ve öğrencilerimize başarılar diler, saygı ve sevgilerimi sunarım."