İlkokul Öğrencilerinin Geri Dönüşümle Yaptığı Eserler Sergi Sunuldu

İlkokul Öğrencilerinin Geri Dönüşümle Yaptığı Eserler Sergi Sunuldu
Balıkesir Atatürk İlkokulunun üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin geri dönüştürülebilen atıklardan elde ettikleri ürünler, sergilendi.

Balıkesir Atatürk İlkokulunun üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin geri dönüştürülebilen atıklardan elde ettikleri ürünler, sergide sunuldu.

Atatürk İlkokulu 3-C sınıfı öğretmeni Sedef Erenler, yaptığı açıklamada, geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmayı amaçladıkları için bu sergiyi açtıklarını söyledi.

Öte yandan 2022-2023 eğitim öğretim yılının başından beri topladıkları geri dönüştürülebilen atıkları satarak gelirini depremde anne babasını kaybeden çocuklara göndererek destek olduklarını aktaran Erenler, şu ifadeleri kullandı:

"Sıfır Atık Projesi kapsamında öğrencilerimizle günlük hayatta kullanabileceğimiz geri dönüştürülebilecek materyaller hazırladık. Bunlar genelde günlük şeyler olsun istedik. İhtiyaca binaen olsun istedik. Mesela çocuklarımızın giydiği pantolonların zamanla özellikle dizleri yıpranıyor, yamaladık ve geri dönüştürdük. Çocuklarımız evlerinde kullanılmayan şallardan kendilerine aileleriyle gömlek tasarlattılar. Küçük gelen pantolonlarını kesip şort yaptılar. Kullanmadıkları yoğurt kaplarından çiçek saksıları yaptılar. Yani hayatta kullanabileceğimiz şeyler yaptılar. Çevremize katkıda bulunmak için bunları yaptılar. Doğayı çok seviyoruz, doğayı korumak için geri dönüştürerek katkıda bulunmaya çalıştık."

Erenler, birinci sınıftan beri öğrencileriyle kullandıkları kitapları, kağıtları geri dönüşüm için biriktirdiklerini, plastik atık topladıklarını kaydetti.

Bu sergiye Kent Konseyi ve Büyükşehir Belediyesinin destek olduğunu belirten Erenler, emeği geçen herkese ve bu işe gönül veren öğrencilere teşekkür etti.