"İş Güvenliğini Önemsiyoruz"

"İş Güvenliğini Önemsiyoruz"
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı ve İşveren Temsilcisi Çiğdem Gegeoğlu, Edirne Belediyesi olarak iş güvenliğine çok önem verdiklerini belirtti.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı ve İşveren Temsilcisi Vekili Çiğdem Gegeoğlu, Edirne Belediyesi olarak iş güvenliğine çok önem verdiklerini belirtti. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı ve İşyeri Hekimi Ertuğrul Tanrıkulu ise, "Edirne Belediyesi olarak bizim için önemli olan insan." dedi.

Edirne Belediyesinin hizmet aldığı alt yüklenici firmaların temsilcileri, iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri ile Edirne Belediyesi Nikah Salonunda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, firma temsilcilerinin yanı sıra; Edirne Belediye Başkan Yardımcısı ve İşveren Vekili Çiğdem Gegeoğlu, Edirne Belediyesi İşyeri Hekimi Dr.Ertuğrul Tanrıkulu, İtfaiye Müdürü Aydın Baskak, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü İknur Aktaş, İş Güvenliği Uzmanı Özgür Cengiz, İşyeri Hemşiresi İnci Özer, Tüm Yerel-Sen Temsilcisi Bülent Uluca, Disk Genel İş Temsilcisi Özcan Aydın, Usta Başı Vecihi Altay da yer aldı.

Edirne Belediyesinin hizmet aldığı alt yüklenici firmaların temsilcileri ile bir tanışma toplantısı gerçekleştirmek istediklerini ifade eden Gegeoğlu, Edirne Belediyesi olarak iş sağlığı ve iş güvenliğine çok önem verdiklerini söyledi. Bir kişinin canının her şeyden daha önemli olduğunu anlatan Gegeoğlu, "Edirne Belediyesi olarak iş güvenliğini gerçekten çok önemsiyoruz. İşçiyi koruma ile ilgili alacağınız malzemelere lütfen özenelim ve dikkat edelim. Yapılan sağlık muayenelerini usulen değil de hakkıyla yapalım." diye konuştu.

Ocak 2017'de 161 kişinin işyerlerinde iş kazası nedeniyle hayatını kaybettiğini belirten Tanrıkulu, "Keşke 21. yüzyılda bunları konuşmuyoruz olsak. Bir hekim olarak, bir insan olarak bundan utanıyorum. 161, bir sayı olabilir ama bunlarında çocukları ve aileleri var. Edirne Belediyesi olarak taşeron işçileri dahil her personelin iş sağlığı ve güvenliğine çok önem veriyoruz. Bizim için önemli olan insan. Giden canlar bizim kardeşimiz, tanıdığımız da olabilir." dedi.

İş Güvenliği Uzmanı Özgür Cengiz, Edirne Belediyesinin hizmet aldığı alt yüklenici firmaların temsilcileri, iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimlerine alınması gereken önemler, belediye çalışma prensipleri, yapılacak olan faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.

EJH