Kapıkule'deki Çöpler Toplandı

Kapıkule'deki Çöpler Toplandı
Kapıkule Gümrük Kapısı'nda uzun kuyruklar sırasında çevreye atılan ve Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısında kötü görüntülere neden olan çöpler toplandı.

Kapıkule Gümrük Kapısı'nda uzun kuyruklar sırasında çevreye atılan ve Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısında kötü görüntülere neden olan çöpler toplandı. Karayollarının sorumluluk alanı içerisinde yer alanda çöp toplama çalışmasına Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli destek verdi. Yetkililer, Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan yaklaşık 9 ton çöp toplandığını söyledi.

Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli 12 personel, uzun kuyruklar sırasında yere atılan çöpleri toplayarak çevreyi temizledi.

Yetkililer, Kapıkule Gümrük Kapısı'nın Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluk alanı içerisinde yer aldığını belirterek: "Çöplerin bir an önce ortadan kalkması için Edirne Belediyesi olarak destek verdik. Rüzgarın da etkisiyle dağılan çöpleri toplamak da ekiplerimiz oldukça zorlandı. Kapıkule Gümrük Kapısı civarından yaklaşık 9 top çöp toplandı." dediler. EJH