Kar, Trakya'ya Yeniden Uğrayacak

Kar, Trakya'ya Yeniden Uğrayacak
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, Türkiye'nin büyük bir bölümünde, özellikle de Trakya'da kar yağışı görülecek.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta Türkiye'nin büyük bir bölümünde, özellikle de Trakya'da kar yağışı görülecek.

Yetkililer, önümüzdeki hafta salı günü başlaması beklenen kar yağışı ile Türkiye'nin kutuplar üzerinden gelen 'Sibirya Ekspresi' etkisi altına gireceğini; Trakya ve İstanbul'un kar ile kaplanabileceğini; Türkiye genelinde sıcaklıkların sıfırın altında 16 derecelere kadar düşebileceğini belirtti.

Meteorolojinin internet sitesinden alınan son verilere göre; Trakya, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde genellikle yağmur şeklinde ve akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Bilecik ve Kütahya ile Bursa'nın dağlık kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklendiği kaydedildi.

Pazar günü sıcaklıkların düşmesi ile birlikte özellikle Trakya'da Kırklareli çevresinde ve Bursa'nın yüksek yerlerinde karla karışık yağmurun görülmesi bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren ise soğuk ve karlı hava dalgası yurdun büyük bir bölümünde etkili olacak. İç Anadolu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu bölgelerinde de karla karışık yağmur görülecek.