Kılıçdaroğlu'na Kırkpınar Daveti

Kılıçdaroğlu'na Kırkpınar Daveti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu yıl 655'incisi gerçekleştirilecek Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne davet edildi. Kılıçdaroğlu, Edirne’ye gelmeyi çok arzu ettiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 18-24 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne davet edildi. Kılıçdaroğlu, Edirne’ye gelmeyi çok arzu ettiğini söyledi.

Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 655’inci Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ve CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

Kırkpınar’a devlet protokolünü davet etmek için Ankara’ya gittiklerini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ilk olarak Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, Kırmızı Dipli Mum ile Kırkpınar’a davet ettiklerini söyledi.

kilicdaroglukirkpinardaveti1

Kılıçdaroğu ile Edirne’de gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da sohbet etme imkanı bulduklarına değinen Gürkan, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne’yi çok sevdiğini, programı uygun olursa Kırkpınar’a geleceğini söyledi. Ayrıca bizim aracılığımızla Edirnelilere selamlarını iletti." dedi.

EdirneJetHaber Haber Merkezi