Kırkpınar Biletleri Satışta

Kırkpınar Biletleri Satışta
Bu yıl 656'ncısı düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'nin biletleri satışa sunuldu.

Bu yıl 656'ncısı düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'nin biletleri, online bilet platformu Biletix'te satışa sunuldu. Bilet fiyatlarında son iki yıldır olduğu gibi artış yaşanmadı.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali, bu yıl 10-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Edirne Belediye Encümen Kararı ile 14 Temmuz 2017 Cuma günü gerçekleştirilecek güreşler için girişler ücretsiz olarak belirlendi. 15 Temmuz 2017 Cumartesi Günü için biletler 40 ile 50 TL, 16 Temmuz 2017 Pazar günü için ise biletler 60 ile 70 TL'den satışa çıkarıldı.

Edirne Belediyesi olarak Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni, tarihinden gelen geleneksel yapısına dokunmadan değiştirmeye, geliştirmeye ve tanıtmaya çalıştıklarını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Ata sporumuzun olimpiyatı olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’mize olan ilgi her geçen gün artarak devam etmektedir. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne tüm güreşseverleri bekliyoruz. Yiğitlerin er meydanında ki mücadelesine yakından tanıklık etmek istiyorsanız, biletlerinizi Biletix’ten temin edebilirsiniz." dedi

Belediye Encümen Kararıyla belirlenen tribünlerin giriş fiyatları ise şöyle:

15 Temmuz 2017 Cumartesi Günü: Süleyman Demirel-1, Süleyman Demirel 2, Tekirdağlı Hüseyin Tribünü, Mustafa Bük Tribünü, Aydın Demir Tribünü, Antalyalı Recep Gürbüz Tribünü 50 TL; Alper Yazoğlu Tribünü ve Kel Aliço Tribünü 40 TL.

16 Temmuz 2017 Pazar Günü; Süleyman Demirel-1, Süleyman Demirel 2, Tekirdağlı Hüseyin Tribünü, Mustafa Bük Tribünü, Aydın Demir Tribünü, Antalyalı Recep Gürbüz Tribünü 70 TL; Alper Yazoğlu Tribünü ve Kel Aliço Tribünü 60 TL. EJH