Kırkpınar'ın Bugünü ve Geleceği Tartışılacak

Kırkpınar'ın Bugünü ve Geleceği Tartışılacak
Bu yıl 655.'si düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin bugünü ve geleceği tartışılacak.

Bu yıl 655.'si düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ulusal ve uluslararası basında daha fazla yer bulmasını sağlamak, yağlı güreşleri sevdirmek, Edirne'yi bu vesile ile gündemde tutmak ve hafızalara yerleştirmek amacıyla yola çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'nin bugünü ve geleceğini Edirneliler ile tartışacak.

655 yıllık kültürel miras olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni tarihinden gelen doğal yapısına dokunmadan değiştirmeye ve geliştirmeyi hedefleyen Başkan Gürkan, Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'nin artılarını, eksilerini, bugününü ve geleceğini Edirne halkıyla konuşacak.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)'da 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 12.00'de gerçekleştirilecek olan toplantıya tüm Edirne Halkını davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Kırkpınar'la ilgili düşüncesi, önerisi ve eleştirisi olan herkesi bu toplantıya bekliyoruz. Gelin hep birlikte Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ni bir marka haline getirelim. İnanıyorum ki; bunu hep birlikte başarabiliriz." dedi.