Kitapseverler ve Yazarlar 3. Kitap Fuarında Buluşacak

Kitapseverler ve Yazarlar 3. Kitap Fuarında Buluşacak
Edirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan Edirne Kitap Fuarı, 09-18 Ekim 2015 tarihleri arasında Ekmekçizade Ahmet Paşa Kevransarayında, kitapseverlere ve ünlü yazarlara kapılarını açıyor.Edirne...

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan Edirne Kitap Fuarı, 09-18 Ekim 2015 tarihleri arasında Ekmekçizade Ahmet Paşa Kevransarayında, kitapseverlere ve ünlü yazarlara kapılarını açıyor.

Edirne Belediye Başkanlığının, Türkiye'nin 21. yüzyılda dünyaya armağan ettiği kültür ve sanat elçilerinden biri olan Aziz Nesin'e doğumunun 100. yılı nedeniyle atfettiği Edirne Kitap Fuarı birbirinden ünlü yazarlara ev sahipliği yapacak.

Edirne'yi kültür ve sanat şehri yapmak için yola çıktıklarını ve bu hedef doğrultusunda birçok projeye imza attıklarını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Çocuklarımızı ve gençlerimizi kitaplarla buluşturmak bizim en önemli görevimiz. İlk yıl düzenlediğimiz kitap fuarı büyük ilgi gördü. Vatandaşlarımızdan aldığımızı olumlu talepler doğrultusunda kitap fuarını geleneksel hale getirdik. Yayınevleri tarafından yayımlanan eserleri ve yazarlarını okuyucuları ile buluşturmak amacı ile 09-18 Ekim 2015 tarihleri arasında Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayında bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Edirne Kitap Fuarına tüm halkımızı bekliyorum." dedi.

9 Ekim 2015 Cuma saat 14.00’da açılışı gerçekleşecek olan Edirne Kitap Fuarında aynı zamanda "Aziz Nesin 1915-2015 fotoğraflarla yüzyıllık Özyaşam Öyküsü" adlı sergide sanatseverle buluşacak.

Kitap fuarında Göktuğ Canbaba, Mehmet Güler, Sevim Ak, Nazlı Eray, Ali Kırca, Canan Tan Hakan Günday, Ataol Behramoğlu, Ediz Hun, İsmail Saymaz, Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil, Bahadır Yenişehirlioğlu, Dr. Ali Güntekin, Aytül Hançerler, Aydın Ilgaz, Nilgün Ilgaz, Pelin Atakan, Halil Delice, Hamit Eteevrans, Perihan Yıllı, Cengiz Hortoğlu, Hakan Günday, Canan Tan, Nazlı Eray, Gülçin Akan, Süleyman Faruk Göncüoğlu, Serhat Yabancı, Ömer Sevinçgül, Yalçın Küçük, Onur Behramoğlu, Muhammet Güzel, R.İhsan Eliaçık, Murat Atilla, Semih Bulgur, Osman Coşkun, Irmak Zümer Tolunay, Çetin İmer, Mikail Erdoğan, Nurşen Üçkan, Haluk Kayıcı, Ahmet Aziz Nesin, Aşkın Zengin Akkuş, Murat Çavga, Rıdvan Canım, Salih Altınok, Serhat Oktay, Uğur Alkan, Ayhan Tunca ve Güngör Mazlum gibi ünlü yazarlar kitapseverlerle buluşacak.

  

IMG_3987.JPG