Küplü Havuzun Çevresi Yenileniyor

Küplü Havuzun Çevresi Yenileniyor
Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Eski Cami Kavşağında bulunan Küplü Havuzun çevresini yeniliyor.Selimiye’nin siluetini bozan, trafikteki araç geçişlerini ve araçlarının görüş alanını engelleyen büyümüş...

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Eski Cami Kavşağında bulunan Küplü Havuzun çevresini yeniliyor.

Selimiye’nin siluetini bozan, trafikteki araç geçişlerini ve araçlarının görüş alanını engelleyen büyümüş çalıların temizleneceğini ifade eden Park ve Bahçeler Müdürü Özbir Hakan Savaşçı, “Büyüyen çalılar yayaların geçiş güvenliğini de tehlikeye atıyordu. Yerlerine ekilecek mevsimlik çiçeklerle, şehir dışından gelen misafirlerimiz, Eski Cami tarafından Selimiye’nin siluetini daha iyi görebilecek.” dedi.

Edirne Belediyesi Park Ve Bahçeler Müdürlüğü, kente bulunan belediyeye ait yeşil alanları güzelleştirmeye devam ediyor. Kentin birçok noktasındaki kavşakları ve parkları çiçeklerle donatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, son olarak Eski Cami’nin yanında bulunan küplü havuza yeni bir görünüme kazandırmak için çalışmalara başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Park ve Bahçeler Müdürü Özbir Hakan Savaşçı, “Büyüyen çalılar hem Selimiye’nin siluetini bozuyordu, hem de trafikteki araç geçişlerini ve araçlarının görüş alanını engelliyordu. Yayaların geçiş güvenliğini de sağlamak amacıyla büyüyen çalı türü bitkileri temizleme kararı aldık. Küplü havuz çimlendirilerek, yerlerine mevsimsel çiçekler ekilecek. Yapılan bu çalışmalar sonunda Selimiye Caminin silueti daha da güzelleşecek. Şehir dışından gelen misafirlerimizin, Eski Cami tarafından çok daha iyi görüntüler alabilecek.” diye konuştu.