'Mimarlığın Belleği' Fotoğraf Sergisi Açıldı

'Mimarlığın Belleği' Fotoğraf Sergisi Açıldı
Yunanistan Edirne Konsolosluğu ve Uzunköprü Belediyesi işbirliğinde düzenlenen "Mimarlığın Belleği" adlı fotoğraf sergisi törenle açıldı.

Yunanistan Edirne Konsolosluğu ve Uzunköprü Belediyesi işbirliğinde düzenlenen "Mimarlığın Belleği" adlı fotoğraf sergisi törenle açıldı.

1900’lü yıllardan itibaren Edirne, Uzunköprü, Tekirdağ ve Kırklareli'den günümüze ulaşabilmiş ve ulaşamamış cami, kilise, okul, konak, ev ve köprü gibi birçok mimari yapıya ait siyah beyaz 42 fotoğrafın yer aldığı sergi, Uzunköprü’de bulunan Aziz İoannis Kilisesi'nde düzenlenen törenle açıldı.

Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen ve Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Paraskevi Charıtıdou törene katılan, Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Dimetoka Metropoliti Demascus ile fotoğrafseverlere geldikleri teşekkür ettiler. İşbilen ve Charıtıdou, bu serginin Türkiye ve Yunanistan arasındaki dostluğu pekiştireceğini belirttiler.

Ocak Ayı sonuna kadar gezilebilecek olan ve Yunanistan’da da açılacak olan serginin, iki ülke kültürünü pekiştirmesi ve dostluk bağlarını kuvvetlendirmesi açısından önemli olduğunu ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen’e ve Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Paraskevi Charıtıdou’a teşekkür etti.

EJH