Minik Efe'den 23 Nisan'da Anlamlı İstek

Minik Efe'den 23 Nisan'da Anlamlı İstek
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören Minik Efe, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a mektup yazarak mahallelerinde bulunan çocuk parkının onarılmasını istedi.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Hastalıkları Servisinde tedavi gören Efe Şantay, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a mektup yazdı. Kaleiçi Semtinde oturan minik Efe, mahallelerinde bulunan çocuk parkının onarılmasını istedi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören çocuklarla bir araya geldi. Edirne Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu üyesi 5 üniversite öğrencisi ile birlikte çocuk hastalıkları servisini ziyaret eden Tanrıkulu, çocuklarla bir araya gelerek bayramlarını kutladı. Palyaço ve çizgi film karakterlerinin kostümlerini giyen gönüllü ekip ve Tanrıkulu çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

Ziyaret esnasında; çocuk hastalıkları servisinde tedavi gören Efe Şantay'ın Belediye Başkanı Recep Gürkan'a yazdığı mektup, herkese duygulu anlar yaşattı. Minik Efe, "Belediye başkanıma saygılarımla" diye başlayan mektubunda "Ben Efe Şantay. Sizden bir ricam var. Ben Kaleiçi'nde oturuyorum ve oradaki parkın oyuncakları kırık. Onların tamir edilmesini tarafınızdan rica ediyorum. 23 Nisan bugün benim. Bu isteğimi yerine getirirseniz çok mutlu olacağım. Saygılarımla." ifadelerine yer verdi.

Mektubu Twitter üzerinden paylaşan Elif Çakır isimli öğrenci, minik Efe’nin ricasını Belediye Başkanı Recep Gürkan'a iletti. Twitter üzerinden cevap veren Gürkan "Elbette Efe'nin isteğini yerine getiririz." diyerek bahsi geçen çocuk parkının en kısa zamanda onarım çalışmalarının başlayacağını belirtti.

EJH