Öğrenci Servislerine Denetim

Öğrenci Servislerine Denetim
Trafik Zabıta ekipleri, öğrenci servislerine yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Edirne Belediyesi Trafik Zabıta ekipleri, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin okullara güvenle gidebilmesi için servis araçlarına yönelik gerçekleştirdiği denetimlere devam ediyor.

2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullara öğrenci taşıyan servisler, okula giriş ve çıkış saatlerinde Edirne Belediyesi Trafik Zabıta ekipleri tarafından denetleniyor. Öğrenci servislerini okullara giriş ve çıkış saatlerinde denetleyen ekipler; servislerin yıllık çalışma ruhsatlarını, araç şoför tanıtım kartlarını, araç yolcu taşıma kapasitelerinin uygun olup olmadığını ve öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadıklarını inceliyor. Yetkililer, kurallara uymayan okul servisleri için 5393 Sayılı Belediye Kanunu ve Edirne Belediyesi Servis Araçları Yönetmeliğine göre cezai işlem; servis ücret tarifesine uymayan araç sahiplerine de 644 TL ile 13 bin TL arasında para cezası uygulanacağını belirtti.

Vatandaşlar okul servis araçlarıyla ilgili her türlü öneri ve şikayetlerini Alo 153 numaralı hatta yapabileceği gibi Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün 0(284) 225 19 78 numaralı hattına bilgi verebilir.