Olin Değil 'Ölüm' Kavşağı

Olin Değil 'Ölüm' Kavşağı
Edirne'de bulunan Olin Kavşağı, sürücülerin korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Bugüne kadar birçok ölümlü ve yaralamalı kazanın meydana gelmesine rağmen yetkililer kavşağa önlem almıyor.

Edirne'deki Olin Kavşağı, sürücülerin adeta korkulu rüyası oluyor. Şimdiye kadar birçok ölümlü kazanın meydana gelmesine rağmen halen bir önlem alınmaması vatandaşları tedirgin ediyor.

Edirne'nin en önemli kavşaklarından bir tanesi olan Olin Kavşağı, uzun zamandır 'ölüm kavşağı' olarak anılıyor. Kavşağın keskinliği ve hız bir araya gelince, birçok ölüm ya da yaralanma ile sonuçlanan kazaların yanı sıra maddi hasarlı birçok kaza yaşanıyor.

Yetkililer sessiz

Kavşağın keskin virajları, özellikle yağmurlu havalarda sürücülere zor anlar yaşatırken bazen kavşağın ortasında bulunan çimlerin sulanmasıyla, suların yola taşması yolu kayganlaştırarak araç kontrolünü zorlaştırıyor. Özellikle don ve gizli buzlanmalar olduğunda kazalar kaçınılmaz hal alıyor. Vatandaşlar yetkilerden acil çözüm bekliyorlar.

"Sinyalizasyon neden yok?"

Gündem Gazetesinde yer alan habere göre, bu bölgede yaşayanların yetkilerden beklentisi sinyalizasyon sistemi. Sinyalizasyon sisteminin bu sorunun ortadan kalkacağını belirten vatandaşlar, "Trafiğin olmadığı yere bile sinyalizasyon sistemi yapanlar burayı neden görmüyorlar?" diyorlar. Vatandaşlar bu konu ile ilgili yetkilileri göreve çağırıyor.