Olmuksan, Edirne Fabrikasını Kapatıyor

Olmuksan, Edirne Fabrikasını Kapatıyor
Olmuksan International Paper, şirketin Edirne'deki fabrikasını kapatacağını duyurdu.

Olmuksan International Paper, şirketin Edirne fabrikasını kapatacağını ve 19 Şubat 2017 tarihinde tesisteki tüm üretim faaliyetlerini kalıcı olarak durduracağını duyurdu. Olmuksan International Paper, bu yılın ilk günlerinde güvenlik nedeniyle tesisteki üretim faaliyetlerini durdurduğunu açıklamıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Olmuksan International Paper Genel Müdürü Ergun Hepvar, "Edirne fabrikamızla ilgili birçok stratejik seçeneği etraflıca denedik" diyerek "Ne yazık ki, yeniden faaliyete açabilmek için ekonomik olarak makul bir çözüm alternatifi olmadığını gördük ve tesisi tamamen kapatmaya karar verdik. Bu zor kararın çalışanlarımız üzerindeki sosyal etkisini en aza indirmekte kararlıyız; çalışanlarımıza en uygun desteği vermemizi sağlayacak tüm seçeneklerin üzerinde çalışıyoruz. Olmuksan International Paper olarak Türkiye'deki ambalaj sektörüne bağlılığımızı sürdürüyoruz, Oluklu Mukavva Ambalaj üretim faaliyetlerimiz normal seyrinde devam edecektir. Müşterilerimize tedarik konusunda, Edirne tesisimizin kapatılmasından kaynaklanabilecek herhangi bir sıkıntı yaşanmasını beklemiyoruz. Şirketimiz her zaman olduğu gibi üstün kalitede ürün ve hizmet sunmayı sürdürecektir." sözlerini kullandı.

Şirketin şu anda Adana, Bursa, Çorlu, Çorum, İzmir, Gebze ve Edirne'de fabrikası bulunuyor. Şirketin Edirne'deki fabrikası 1977 yılında kurulmuştu.

EJH