Radarlar Devreye Girdi

Radarlar Devreye Girdi
Edirne Belediyesi ve Edirne Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı proje ile kentin en işlek yollarına yerleştirilen kule şeklinde 30 adet hız kontrol cihazı radarlar, 10 Aralık 2015 tarihi itibariyle devreye girdi.

Edirne Belediyesi ve Edirne Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı proje ile kentin en işlek yollarına yerleştirilen kule şeklinde 30 adet hız kontrol cihazı radarlar, 10 Aralık 2015 tarihi itibariyle devreye girdi. Radarların 2 Şubat itibariyle ceza kesme işlemine de başlayacağı belirtildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, geçtiğimiz günlerde şehrin belirli noktalarında yer alan sabit radarlar hakkında açıklama yapmıştı. Kesilen cezaların gelirlerinin yüzde 30'u belediyeye, yüzde 70'i ise devlete gidecek.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in yaptığı açıklamaya göre, kesilen cezalar 10 gün içerisinde sürücünün adresine iletilecek. Şahin, "Edirne'de göreve geldiğim günden beri devam eden bir projede artık sona gelindi. Zaman zaman siz de görüyorsunuz hız meraklısı sürücüler adeta Edirne'nin sokaklarını, caddelerini sahipleniyorlar. Biz de kentin 30 noktasına hız kontrol cihazları yerleştirdik ve hız limitini aşan sürücülere para cezası uygulanacak. Bu ceza gelirlerinin yüzde 70'i devlete, yüzde 30'u belediyeye iletilecek. Böylelikle belediyeye ek gelir sağlanacak." şeklinde konuştu.

RADARLAR 2 NİSAN 2016 İTİBARİYLE DEVREYE GİRDİ. DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN.